Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME Ipari termék - és formater...

BME Ipari termék - és formatervező mérnöki képzésen milyen a matek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a BME elég kemény a reál tárgyakból. Nagyon megtetszett nekem ez a szak, viszont a matek egy kicsit aggaszt. Nem vagyok rossz matekos, de inkább vagyok a magolós tipús sajnos. Érettségi feladatsorokat 80 és 95% között írom meg általában.

2023. aug. 11. 17:11
 1/4 anonim válasza:
58%

Nem tudom, mennyire releváns, mert 25 éve végeztem a Gépészkaron.

A matek leírhatatlanul kemény volt, arra tényleg nincsenek szavak, viszont magolni is kellett rendesen, levezetéseket, bizonyításokat, integrálási szabályokat, stb.

De a többi tantárgy se könnyű.

Nyugi, azért meg lehet csinálni.

2023. aug. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Aki a gimis matek fakton hozza az 4-es tetejét, 5-ös alját az a BME-s matekot is meg fogja tudni csinálni (nem biztos, hogy könnyen, nem biztos, hogy elsőre, de meg tudja csinálni)
2023. aug. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Segítettem termékeseknek és nem nehéz a matekuk. Nem kell magadtól tudni bizonyítani dolgokat, egyszerűen a tanult módszerekkel sablonfeladatokat kell megoldani.
2023. aug. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ugyan gépész vagyok, de ugyan az a matekunk mint a termékeseknek, egy előadáson ülünk, max a gyakorlatvezetők másak (de belőlük úgyis sok van, szóval az igazából mindegy)

Én úgy mondanám hogy nem könnyű, nem teljesíthetetlen, de azért az emberek felének/harmadának nem sikerül elsőre, és akiknek sikerül azoknak is a jelentős része éppen hogy átcsúszik kettessel.

Az első két félévet egy nő fogja vinni, ő a tárgyfelelős, az előadó, és visz egy pár gyakorlati kurzust is. Hogy őszinte legyek, nekem (meg kb mindenkinek) nem nagyon jöttek me az előadások, túlságosan elméleti, és ráadásul elég unottan adja elő a dolgot, szóval ott azt ajánlom járj be az első 3 héten, ha úgy érzed segít akkor jó neked, viszont ha azt érted hogy egy szót se értesz akkor inkább előadás ideje alatt ülj be a könyvtárba és gyakorolj matekingen vagy valami. (az óráján nem érdemes ezt csinálni, elég szigorú)

Ha beszerzed az előző években iratott zhkat meg vizsgákat és jól begyakorlod akkor nagy baj nem lesz. Amúgy ilyen szempontból nagyon korrekt, nem ad olyat amit nem adott le.

Harmadik félév az utolsó ahol van matek, de mivel még nem vagyok ott sokat nem tudok mondani. Azt más tartja, elvileg ő kicsit jobb de ki tudja.

Ha van valami kérdésed nyugodtan írj

2023. aug. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!