Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell helyesen írni?...

Hogyan kell helyesen írni? Blakere vagy Blake-re?

Figyelt kérdés

2023. aug. 13. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmüen kötöjellel
2023. aug. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mondjuk a helyesírási szabályzatból is kideríthetted volna negyed óra nyereséggel. Ha néma betű van a szó végén, akkor kötőjel.
2023. aug. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kerestem, de egy oldalt sem találtam ezzel kapcsolatban, de akkor úgy tűnik, hogy nem voltam eléggé alapos.
2023. aug. 13. 16:17
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
[link] Tulajdonnevek helyesírása, azon belül idegen írásmód szerinti írás, azon belül toldalékok, 217. pont.
2023. aug. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. aug. 13. 16:54
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
kötőjel, mer nem blake a kiejtése így magyarosan,hanem blék, így, angolosan. ha a szó első fele angol, de a rag magyar rajta; szal pl nem is bléköri (?)-nek ejted, hanem blék-re. :):) remélem ,jól írtam, nem olvastam a többit. :):) De szóval, két különböző nyelven ejted. A szó angol, de a toldalék magyar, azt már nem az angolos hangrenddel ejted. :):) Ezért kell különválasztani; különvenni. :):) Hogy észrevehető legyen;hogy egyértelmű legyen a kiejtés; ne folyjon egybe az angol szó a magyar raggal. :):) Mert az furcsa kiejtéseket szülhetne. :):)
2023. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
*mert a blakere lehetne már egy külön új angol szó; aminek nincs is feltétlenül ismert jelentése.
2023. aug. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

*így meg egyértelmű; hogy nem "blakere" (a szó),

hanem Blék-re

2023. aug. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, 6-os, pedig jobban jártál volna, ha elolvasod a korábbi válaszokat. Itt nem az a baj, hogy két külön nyelven van az alapszó és a rag. Ott van például Mozart, meglehetősen németül, mégis egybeírod, hogy Mozartra.
2023. aug. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, okés. :):) Köszönöm a reagálást.
2023. aug. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!