Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak sokan helyese...

Miért nem tudnak sokan helyesen írni?

Figyelt kérdés
Én ezt nem értem...ez nem alap dolog? Alsóban már mindenki megtanul írni, nem?
2017. ápr. 23. 07:56
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Írni ugyan megtanulnak, de nins idő a helyesírás megtanulására. Fontosabb a hittan meg a torna. De sokat ront a net is.
2017. ápr. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A millió szóból van olyan amit te se tudsz leírni, most hogy van olyan aki többet nem tud helyesen leírni s van aki kevesebbet az teljesen normális dolog hiszen nem vagyunk ugyanolyanok.
2017. ápr. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert nem olvasnak. - Az ilyen passzív tanulás rengeteget számít(ana).

Hiába tanulod meg a betűket leírni, a helyesírás épp arról szól, hogy tudd, melyik betűkből kell összerakni az adott szót.

2017. ápr. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 savanyújóska ***** válasza:

Plusz az olvasás során sokkal több szóval találkozol HELYESEN leírva, és azért sokkal jobb eséllyel találod el, hogy hadd/had vagy kisebb/kissebb, ha már 6-800 alkalommal láttad leírva, mintha mondjuk 150. (Most hasraütöttem két számot, de az elv a lényeg.)


Egyébként a kérdésre válaszolva, nem, nem alap dolog, a központozás még olyanoknak is probléma sokszor, akik egyébként alapvetően "jó" helyesírók. Illetve maga a helyesírás is, abszolút nem triviális, és nagyoon sok függ attól is, hogy alsóban milyen volt a tanító, mennyit látott könyvet a gyerek ilyesmi - hiszen 8-10 évesen azért nem igazán fogja megjegyezni a szabályokat, hogy majd a konkrét szavakra tudja alkalmazni, inkább fordítva.

2017. ápr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert nem vagyunk egyformák.


Én is úgy gondoltam, hogy alap dolog, hogy a mai korosztályban valaki ki tudja számolni egy négyzet területet, hogy tudja mennyi festéket kell vennie ha festeni akar, és hát tévedtem volt aki nem tudta.

2017. ápr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!