Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanár legyek, vagy orvos/kutató?

Tanár legyek, vagy orvos/kutató?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves leszek, és hamarosan el kéne gondolkodonom, hova is haladok tovább. Azonban nagyon nem tudok válsztani. Mindig is érdekelt a biológia és a kémia, ezért gondolkodom az orvosi/kutatói pályán. Egyszerűen lenyűgöz az orvosi szakma és a kutatói világ. De, nagyon szeretem a nyelveket is! Egy nyelvi tagozatos gimnáziumba is járok jelenleg is, kedvenc tantárgyam az angol és a spanyol is (persze a biológia és a kémián kívül) és a tanítás is lekötött már egészen kiskoromban is (volt, hogy tanárosat játszottam:D). Tehát szívesen lennék angol-spanyol szakos tanár is.

Úgy érzem, mindegyik pályát teljes elhivatottsággal tudnám csinálni.


Tudom, a két szakma között óriási a szakadék, de én már csak ilyen vagyok.:D



2023. aug. 16. 09:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Ha van lehetőséged, orvos legyél! Nem csak a stabilabb megélhetés miatt, hanem azért is, mert ha nem tetszik, tanár még éppen lehetsz (legalábbis nem lehetetlen). Ha viszont most nem mész orvosnak, de később mégis meggondolnád magad, az már baromi nehéz, szinte lehetetlen.
2023. aug. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Orvos vagyok. Orvosként nagyon sok lehetőséged lesz, egyetemi klinikán is taníthatsz orvostanhallgatókat később. Ha az adott nyelvekből van nyelvvizsgád, orvosként egyetemi klinikán akár szabadon választható kurzusként kreditért is hirdethetsz nyelvi órákat a hallgatóknak.
2023. aug. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Mindenképpen az orvosit kezd el.

Egyrészt valóban taníthatsz orvosként is, másrészt meg baromi hosszú idő mire önálló orvos lesz belőled így ha most a tanárit kezded el de aztán 3 év után azt mondod, hogy nem azt kaptad amire számítottál akkor már 3 év lemaradásban leszel.


Ráadásul orvosként a fejed sem fog fájni, hogy hogyan élj meg.

2023. aug. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Igen ez meg a másik. Az orvosi szerencsés esetben 6 év (de általában 7-8 év) + a rezidensi évek utána (2-6év) attól függ milyen terület. Eközben bőven van időd kitalálni, hogy mi érdekel, el sem tudod képzelni mennyi lehetőség van és ösztöndíj/utazási lehetőség az évek során. És persze a fizetés is jó, én nem bántam meg. Nagyon szeretem a munkám. A rezidensi évek végén járok jelenleg (sebészet).
2023. aug. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Ez most komoly kérdés? Kb azt kérdezted, hogy koldus szeretnél-e lenni vagy orvos...
2023. aug. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Életem egyik legrosszabb döntése volt tanárira menni. De már "csak" 2 év van vissza, mostmár nem hagyom ott. Ráadásul egy földrajz-technika szakkal nem sokra megyek. Vannak ismerőseim, akik tartanak magánórákat nyelvekből, diploma nélkül, nem panaszkodnak.
2023. aug. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%
Szóval én mindenképp az orvosit ajánlanám. A tanári szakra is bizony kell áldozni energiát, ami sose fog megtérülni. Nem minden a pénz, tény, s való, de sajnos hivatástudatért önmagában nem adnak kiflit a boltban. Nem lebeszélni akarlak, próbáld meg, sőt, ha valami tetszik, akkor nem szégyen váltani se. Van ismerősöm, pont orvosin kezdte, aztán átjött tanárira, majd átment mérnökire. Ő már, ha jól megy minden, akkor egy félévvel előbb fog végezni, noha egyidőben kezdtük az egyetemet.
2023. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

Én szívesen lebeszéllek a tanáriról :) az előző jól megfogalmazta: kemény munka, ami nem terül meg.

Én is tanárin voltam. Annyj 'szerencsem' volt, hogy már suli mellett is dolgoztam, így el tudtam helyezkedni a munkaerőpiacin az egyetem után. Nagyon tanár akartam lenni, de kb negyed éves koromban ütött be az egzisztenciális válság nálam, amikor úgy éreztem, hiába dolgozok keményen, semminek nincs értelme. Akkor rájöttem, hogy ez nem így van, csak a tanárságot kell hagyni a francba. (Magyarországon legalábbis.)


Mindenesetre, engem senki nem beszélt le. Azért meséltem el ezt most Neked.

2023. aug. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!!

Igazatok van, és jogosak is az érvek, azonban még magamat is meg kell győznöm, mivel mindkét szakma gyakorlatilag gyerekkori álmom, ugyanakkor abban is biztos vagyok, hogy a tanári szakmának is megvan az a sötét oldala, amit mások nem látnak (alulfizetettség, túlterheltség, monotonitás, kiégés stb.). Szerintem nem a tanárira fog esni a választásom, de ezt még nekem is fel kell dolgoznom.


Köszönöm mégegyszer mindenkinek!

2023. aug. 18. 16:01
 10/21 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező, orvosként az a véleményem, hogy tanárnak az megy, aki túl hülye vagy túl gyáva, vagy túl lusta egy normális szakmához, és szeret zéró felelősség mellett kevés pénzért herét vakarni.
2023. aug. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!