Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen választható hogy...

Egyetemen választható hogy melyik órára ülsz be?

Figyelt kérdés

Azt persze tudom, hogy vannak kötelező és választható tárgyak, de a kérdésem inkább arra vonatkozik, hogy a kötelező tárgyaknak is vannak különböző időpontjaik ? Tehát ha nekem nem jó a hétfő reggel 9, akkor tartanak mondjuk másnap ugyanarról órát azoknak akik előző napon nem tudtak vagy nem akartak eljönni?


Tudom lehet hülye kérdés, de ez azért merült fel bennem, mert nincs még kész órarendünk, csak egy órarend tervezetet lehet a neptunba rögzíteni, és ha kijelölök egynél több időpontot egy tárgyra akkor nem engedi elmenteni.



2023. aug. 18. 18:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Van olyan hogy több időpontot hirdetnek meg, de nem mindig. És ekkor is egyet kiválasztasz, és év végéig arra jársz.
2023. aug. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor nem tévedtem akkorát, csak mint elsőéves, elég hihetetlennek tűnik hogy ennyire rugalmas a beosztás.
2023. aug. 18. 19:17
 3/14 A kérdező kommentje:
Főleg, hogy mindent berögzítettem amit lehetett és a péntek úgy nézki az meg teljesen üres lenne.
2023. aug. 18. 19:19
 4/14 Justinianus ***** válasza:
100%

"ha nekem nem jó a hétfő reggel 9, akkor tartanak mondjuk másnap ugyanarról órát azoknak akik előző napon nem tudtak vagy nem akartak eljönni?"

Persze... :)))

Nyugodtan hitetlenkedj tovább, hogy ilyen van.

2023. aug. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jó na, egyszerűen csak meglepődtem rajta. :D Gondolom nem én voltam az egyetlen.
2023. aug. 18. 19:41
 6/14 anonim ***** válasza:
13%
A péntek általában mindenhol üres nappalin, ugyanis a péntek a levelezős konzultációk napja.
2023. aug. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az órákat a meghirdetett időpontok egyikére kell felvenni és a félév alatt végig odajársz. Nincs olyan, hogy váltogatod.
2023. aug. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem összevissza akarok járni, én is úgy értettem, hogy azt lehet kiválasztani hogy melyik időpontra szeretnék bejárni egész évben.
2023. aug. 18. 19:50
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Elméletnél válthatsz, de a gyakorlat sokkal rizikósabb.
2023. aug. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg csak akkor veheted fel az órát, ha van szabad időpont az órarendedben. Hogy bejársz-e, azt te döntöd el. Van amelyik tanár elvárja, hogy bejárjanak a diákok, van amelyik nem. Van amelyikre érdemes, van amelyik meg csak időpocsékolás.

Ha van kötelező tantárgy, amelyik nélkül nem folytathatod a következő félévet, akkor nyilván azt vedd fel, és ha egy választhatóval ütközik, akkor sajnos a választható tárgy bukott.

Az a lényeg, hogy a kötelezők meglegyenek, mert különben nem lehet a következő félévet felvenni, és csúszol egy évet.

2023. aug. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!