Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen választható hogy...

Egyetemen választható hogy melyik órára ülsz be?

Figyelt kérdés

Azt persze tudom, hogy vannak kötelező és választható tárgyak, de a kérdésem inkább arra vonatkozik, hogy a kötelező tárgyaknak is vannak különböző időpontjaik ? Tehát ha nekem nem jó a hétfő reggel 9, akkor tartanak mondjuk másnap ugyanarról órát azoknak akik előző napon nem tudtak vagy nem akartak eljönni?


Tudom lehet hülye kérdés, de ez azért merült fel bennem, mert nincs még kész órarendünk, csak egy órarend tervezetet lehet a neptunba rögzíteni, és ha kijelölök egynél több időpontot egy tárgyra akkor nem engedi elmenteni.



2023. aug. 18. 18:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az előadásokból mindig csak egy időpont volt meghirdetve, tehát csak pl. hétfő reggel 8-ra lehetett felvenni az órát. Pedig népszerű szakról van szó, több mint 200-an voltunk az évfolyamon. Gyakorlatoknál nyilván más volt a helyzet, ott általában elég sok lehetőség közül lehetett választani. Legalábbis elméletileg, ugyanis kinézhettem én egy tök jó időpontot az órához, ha arra a kurzusra épp nem kerültem be...
2023. aug. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként persze szakmérer függő az egész. Nálunk kb 30an voltunk BScn, így majdnem minden tárgyból 1 előadás, és azonos időben lévő 2 gyakorlat volt meghirdetve. Így időpontot nem, max tanárt tudtunk választani.
2023. aug. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ha nekem nem jó a hétfő reggel 9, akkor tartanak mondjuk másnap ugyanarról órát azoknak akik előző napon nem tudtak vagy nem akartak eljönni?


Nem. Hétfőn az megy, aki azt az órát vette fel. Kedden az, aki a keddit. Nyilván egy-egy alkalommal van lehetőség beszélni az oktatóval, hogy bocs, szeretnék kivételesen másik nap jönni, de az, hogy egy kis több időpontban van, nem azt jelenti, hogy amikor ráérsz, beugrasz.

2023. aug. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
94%
Gyakorlati, szemináriumi tárgyat általában több időpontban hirdetnek meg. Van, hogy betelik a hely, ahová eredetileg szeretett volna bejutni az ember. Gyakorlatilag szinte mindig el tudtam intézni, hogy emeljenek létszám limitet, óraütközésre hivatkozva, így szinte mindig a jó helyekre, jó időpontban kerültem be, kivéve az 1. évet, magamtól kellett rájöjjek. Önzőség, vállalom.
2023. aug. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!