Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire lesz ez hátrány...

Mennyire lesz ez hátrány programtervező informatika szakon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! szeretem a matekot nagyon, viszont fejben, papír nélkül kb nem tudok számolni, ez mennyire gond egyetem alatt?
2023. aug. 19. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Marha nagy hátrány lesz, ha átlag alatti a rövidtávú memóriád teljesítőképessége.
2023. aug. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kólauborkával ***** válasza:
80%
Mindig ott a papír elötted, szóval semmi.
2023. aug. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak ez igy olyan ciki szokott lenni :D pl tegnap haver kerdezi hogy mennyire megy a matek, mondom neki emelteztem matekbol es egyetemre is matekos szakiranyba megyek,(emelt matekom 93% lett) es o gyorsabban kitudott szamolni egy 4jegyu osztast fejben mint en :D mondtam is na en nem megyek egyetemre :D
2023. aug. 19. 10:08
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gond ha nem tudsz fejben szamolni. A legtobb egyetemi matek targyon alig fogsz szamokat latni :)
2023. aug. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Már a kérdés is furcsa egy olyan személytől, aki emelt érettségit csinált matematikából!


Négyjegyű osztásokat pedig nem szoktak fejben csinálni, kivéve ha tényleg egyszerű osztási feladatról van szó (pl. 6505/5, 40020/2, stb.), vagy csak egy gyors becslés a cél.

2023. aug. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
:D havert érdekelte,hogy tényleg tudok "számolni", szerinte nem :D
2023. aug. 19. 10:40
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

A matematika meg a fejben számolás két teljesen különbözö dolog, gyakorlatilag semmi köze sincs egymáshoz a kettönek.

Fejben számolni legfeljebb általános alsó tagozatban lényes, aki tényleg matemtaikával foglalkozik, annak eszébe sem jut fejszámolni, csak géppel teszi, föleg, mert olyan szinten már nem igazán lehetséges másként.

2023. aug. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom
2023. aug. 19. 11:48
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

Nevetséges, hogy #7 le van pontozva... Semmi szükség a fejben számolásra és semmi köze a fejben számolásnak a felsőbb szintű matematikához. Itt a koncepciókat kell megérteni és alkalmazni, senkit nem érdekel, ha nem tudsz fejben jól számolni. Meg ez szimpla gyakorlás kérdése, semmi köze ahhoz, hogy valaki milyen jó matekból... Nekem pl van egy matek bsc-m (proginfó mellett), de sose tudtam a nevezetes szögek szögfüggvényeit, mert utálok ténylegesen tanulni, én megérteni szeretek dolgokat.


DE!!!


Lesznek olyan tárgyak, ahol binárisan számolgattok és a zh-ra rövid idő lesz + nyílván nem használhattok számológépet, mert az triviálissá tenné a zh-t. Ez miatt ott határozottan előny, ha gyorsan tudsz fejben számolni. Persze nem fogsz megbukni, de nem leszel ötös.

2023. aug. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!