Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező informatika...

Programtervező informatika szak alkalmas arra,hogy?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék autókban lévő rendszerek fejlesztésével foglalkozni, pl sávtartó,parkoló asszisztens, stb.. Vagy ez mérnöki egyetem inkább?


2023. júl. 29. 06:36
 1/6 anonim ***** válasza:
6%
Egyik se. Gyakorlat sokkal többet ér, mint az egyetem.
2023. júl. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Egyetem ad egy alapot / nagy látószöget, amire kvázi bármit építhetsz.

De gyakorlás szükséges és rengtegszer fogsz befutni a faszerdőbe, míg rájösz hogyan is kellene. :)

2023. júl. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ennek a szakterületnek mi a neve?
2023. júl. 29. 06:57
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Ez tipikus mérnökinfós, villamosmérnöki tevékenység.
2023. júl. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

#3 attól függ, hogy mit fogsz a rendszereken belül csinál. Ha az érdekel, hogy mivel/hogyan észleli a kocsi a környezetét, akkor villamos mérnökivel tudod a legtöbb releváns tárgyat tanulni. Ha az érdekel, hogy hogyan hoz döntést azokból az adatokból amit a különböző érzékelők biztosítanak, akkor proginfó/matek a te területed, mert az már AI.


Komplex dolog ezeket fejleszteni, sajnos mindennel nem fogsz tudni foglalkozni, választanod kell, hogy mi az ami inkább érdekel és arra specializálódni. Egy köztes megoldás lehet mérnökinfó, mert specialozálódás választásig biztosan kapsz egy képet az informatikáról és könnyebb lesz dönteni.


Viszont arra készülj, hogy minden döntésednek leszegy hátránya. Proginfón túl sokat foglalkoztok szoftverekkel, így nagyon rossz lenne más fele váltani, mert mindent egyedül kellene tanulnod (és nem lenne releváns végzettséged). Villamosmérnökin meg ugyan ez a helyzet, csak ott a hardverek lesznek amivel sokat foglalkoztok. Mérnökinfón pedig kevesebbet foglalkoztok mindkét területtel, hiába specializálódsz bármely irányba.

2023. júl. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

Én ezzel foglalkozom és eredetileg programtervező infót végeztem. Illetve elvégeztem még a Udemy Self driving cars nanodegreet.

Amúgy a kollégáim full vegyesek: van köztük aki eredetileg villamos mérnök, van matematikus, van aki mérnök infós, van szoftverfejlesztő.

2023. júl. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!