Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Szegedi Egyetemen milyen...

A Szegedi Egyetemen milyen szabadon választható, de kreditet érő tárgyat javasolnátok?

Figyelt kérdés

Most leszek első éves a Szegedi Tudományegyetemen, gyógytornász szakon. Nemrég írtak ki egy posztot, hogy a 4 év alatt 12 kreditnyi szabadon választható tárgyat kell teljesíteni. Aki erre az egyetemre, esetleg erre a szakra vagy az Egészségtudományi karra jár, tudna nekem mondani ilyen tárgyakat? Olyan kellene, ahol annyira nem kellene sokat tanulni, de mégis adna kreditet.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. aug. 26. 15:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Van egy csomó alibi tárgy, sokaknak már a neve is árulkodó. De írok egy párat, hogy én miket vettem fel. SZTE-s vagyok, nem ETSZK-s, de a szabválok ugyanazok.


Rocktöri - ez több néven is fut, és szerintem nincs olyan SZTE-s diák, aki még nem hallott róla. :D A “60-as évek rockkultúrája” néven futóra nem kellett bejárni, vizsgaidőszakban egy nagyon egyszerű tesztvizsga volt belőle. A “Távoli országok rockzenéje”-re szintén nem kellett bejárni, valami vizsgaféle ebből is volt vizsgaidőszakban, amihez a tanár árulta vizsga előtt a puskát, amit utána szabadon lehetett használni valami 200-300 ft-ért 😅


Kémiai tévhitek - érdekes tárgy, erre sem kellett bejárni, végén online vizsga volt belőle


Karriertervezés - online anyagok voltak felrakva belőle, talán minden rész után volt valami tesztféle, amit ki kellett tölteni (szintén online), és az alapján kaptál jegyet (nagyon egyszerű teljesíteni, elég népszerű is)


Filmről filmre - erre sem kellett bejárni, én otthon megnéztem vizsga előtt a kiadott filmeket. Tesztvizsga, nem bonyolult, de bentírós.


Borturizmus, bortúra - úgy tudom ennek 2 verziója van. Egyik valami olyasmi, hogy minden héten van óra, de ezt bővebben nem ismerem, a másik pedig kirándulós. Részt veszel egy 2-3 napos borkóstolós túrán egy-két pajtiddal (pénzért persze) és kaptok érte egy ötöst.


Szlovák filmszeminárium - szlovák filmeket vetíttek órán, előre meg volt határozva, hogy hány alkalommal kell bent lenned a négyesért/ötösért. Jófej a tanár.


Eötvös Esték - különféle témákban jönnek előadók, ennél is meg van adva hány órán kell bent lenned adott jegyért. Sokszoros a túljelentkezés, engem 2x is ledobtak róla, 1x sikerült felvennem. Eötvös koliban lakók elsőbbséget élveznek jelentkezésnél azt hiszem.


KlasszKedd - előző kettőhöz hasonló, X számú órán bent kell lenni adott jegyért.


Szlavisztika szabadegyetem - be kellett járni valamennyi órára + egyszerű online vizsga

(Van sima szabadegyetem is, az csak bejárogatós talán)


Földrajz az egész világ - emlékeim szerint tömbösítve volt egyszer vagy kétszer több óra megtartva egyszerre, amin ha jelen voltál, akkor ötöst kaptál. Nekem tetszett.


Kémia és társművészetek - ezt a covid idején végeztem, így csak egy elég egyszerű online vizsga volt belőle. Nem tudom amúgy milyen a rendszer, de kétlem, hogy sokkal bonyolultabb lenne.


Miki egér, atomfelhő, Benetton-reklám - ezt is az online oktatás idején végeztem, így online vizsga volt belőle, 4-es az könnyen teljesíthető, de ismerősi körben 5-öst nem nagyon kaptak. Nem kizárt, hogy amúgy bejárós, ha rendes oktatás van.


Én ezek után befejeztem a szabválos pályafutásomat, de tuti van még pár nagyon alibi tárgy ezeken kívül is. 😊

2023. aug. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Azta, milyen sokat felsoroltál! Nagyon köszönöm! 😊

Ezek mind érnek valamennyi kreditet?

Jól hangzanak egyébként, de egyelőre szerintem egyet veszek fel belőlük, még válogatok 4-ig. Köszönöm mégegyszer! 😊

2023. aug. 26. 18:27
 3/23 A kérdező kommentje:
Ezeknek egyébként pontosan ez a nevük? Rákerestem most kettőre, de egyikre sem adott találatot :(
2023. aug. 26. 18:29
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Nyelveket leszámítva eddig minden szabvál 2 kredites volt, amit én láttam. Amiket felsoroltam, azok biztosan annyik.


Én egyébként a 2 szabvál/félévet tudom ajánlani, inkább tudd le őket minél hamarabb, amíg még nincs sok kórházi gyakorlatod, és időd engedi, hogy legyenek bejárogatós, de cserébe vizsga nélküli szabváljaid. Bár megértem, ha így első félévben csak eggyel szeretnél kezdeni, én anno nem is vettem fel szabvált első félévben, hogy először inkább csak az egyetemmel ismerkedjek.

2023. aug. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Na a földrajzosat megtaláltam!😊 Ez akkor nem ilyen nagyon tanulós, ugye? Így is sok órám lesz, nagyon nem akarnék még pluszban ilyenekre készülgetni.
2023. aug. 26. 18:35
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Az a nevük, amit leírtam, van, amelyiknek picit hosszabb. De valószínűleg azért nem találod őket, mert még nincsenek meghirdetve. Van biztosan olyan is, amelyik rangsoros jelentkezés idején nem is lesz még fent, majd csak versenyes előtt. (Szept. 7.) De nézelődj mindennap, amíg tart a rangsoros jelentkezés, hogy hirdettek-e valami újat.
2023. aug. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Igen, én is mihamarabb le szeretném tudni őket. Még a nevekre visszatérve, nem mindegyiket találtam meg. Más lett esetleg a nevük, szerinted? A Rocktöri sincs meg, meg a KlasszKedd sem. Csak ez a földrajzos
2023. aug. 26. 18:36
 8/23 A kérdező kommentje:
Oh, rendben! Nagyon köszönöm a segítségedet!😊
2023. aug. 26. 18:37
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a földrajz egyáltalán nem tanulós. Be kellett menni 2 alkalommal, és erre kaptad az 5öst, ennyi. 😊

De bátran vegyél fel több tárgyat is. Ha felrakják a követelményeket coospacere, elolvasod, és ha nem tetszik, akkor a szorgalmi időszak 2. hetének végéig le tudod adni a tárgyat.

2023. aug. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szuper!😊 Te egyébként melyik tárgyat ajánlanád a földrajzos mellett? Ami a legkevésbé tanulósabb ezek közül?
2023. aug. 26. 18:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!