Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Szegedi Egyetemen milyen...

A Szegedi Egyetemen milyen szabadon választható, de kreditet érő tárgyat javasolnátok?

Figyelt kérdés

Most leszek első éves a Szegedi Tudományegyetemen, gyógytornász szakon. Nemrég írtak ki egy posztot, hogy a 4 év alatt 12 kreditnyi szabadon választható tárgyat kell teljesíteni. Aki erre az egyetemre, esetleg erre a szakra vagy az Egészségtudományi karra jár, tudna nekem mondani ilyen tárgyakat? Olyan kellene, ahol annyira nem kellene sokat tanulni, de mégis adna kreditet.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. aug. 26. 15:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha órarendedbe belefér, akkor bármilyeket azok közül, amiből nincs vizsga, csak bent kell lenni x számú órán a négyesért/ötösért.

Szóval KlasszKedd, Eötvös Esték, Szlovák Filmszeminárium + Szlavisztika Szabadegyetem, bár abból volt vizsga, de csak online és tényleg nagyon egyszerű.


Ha nincs kedved bejárni, de belefér az otthonírós online vizsga, akkor Kémiai tévhitek.


Ha van ismerősöd, akivel el tudsz rá menni, akkor Borturizmus. (ez egy hétvége, 5ös a semmiért, de fizetős program)


De tényleg nem nehezek azok se, amiből van vizsga. Amúgy a legtöbb szabvál tapasztalataim szerint vagy olyan, hogy nincs belőle vizsga, de be kell járni x számú órára, vagy nem kell bejárni órára, de van belőle vizsga. Majd meglátod neked melyik jön be jobban.

2023. aug. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amúgy a KlasszKedd futott már talán KlasszCsütörtök, vagy valami ilyesmi néven is olyan félévben, amikor nem keddi napokon voltak az órák.
2023. aug. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja, meg persze a Karriertervezést is nagyon ajánlom. Most visszanéztem, 10 teszt volt, amit a félév végéig bármikor kitölthettél. 70% felettire kellett mindet megírni, és úgy 5öst kaptál. Otthonról töltöd ki őket, tehát puskázhatsz.
2023. aug. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Értem, nagyon köszönöm!😊

Most betettem órarendtervezőbe a földrajzosat, és péntekre és szombatra tette be 10-19-ig. Ez így mennyire reális?😅

2023. aug. 26. 18:58
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Fuu, nem tudom, nekünk két alkalom volt összesen, szerintem 2 pénteki nap, szombat nem rémlik. 10-19 volt írva coospacere is, de addig biztosan nem tartott. Talán egy 3-4-(5) óra volt nagyon max.
2023. aug. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

+1 tipp: általában a több, mint 100 főre hirdetett kurzusok ilyen “komolytalanok” szoktak lenni.

Körülnéztem kicsit, hogy ebben a pillanatban mik vannak meghirdetve, és én ezekre rápróbálnék:

Bevezetés a Szegedi Tudományegyetembe

Általános törvényszerűségek a kémiában

Bevezetés a tömegfilm elméletébe

Bor és kultúra

Kor, dokumentum, valóság

Mindennapok matematikája

Múlt a jelenben: miért szeretjük a retrót?

Természetvédelem a mindennapokban

Vallás és szexualitás az ókorban


Illetve még régebben jókat hallottam a Buddhizmustól az ateizmusig kurzusról.


Nyugodtan vegyél fel többet rangsorosan, valószínűleg úgyis lesz olyan, amiről végül ledobnak. + coospacen így el tudod olvasni a tárgyleírást, követelményeket. Meglátod szimpi-e, ha nem, akkor leadod.


Én mindig felvettem vagy 10 szabvált és kötvált, utána a követelmények alapján válogattam mi maradjon.

2023. aug. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Vagyis akkor ha felveszek több szabvált is, de mondjuk csak kettő tetszik belőle, akkor le tudom még adni a többit? Ezt nem is tudtam :D

Rendben, köszönöm a tippeket😊

2023. aug. 26. 20:50
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szeptember 24-ig bármilyen tárgyat fel tudsz venni és le is tudsz adni. (Kérvénybeadással meg később is)
2023. aug. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szuper, köszönöm a segítséget! :)
2023. aug. 26. 21:17
 20/23 A kérdező kommentje:
A "Hatékony tanulás" nevű tárgyról van tapasztalatod? Most azon gondolkoznék, mert az nem ütközne egyik órámmal sem.
2023. aug. 27. 13:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!