Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes egy gazdasági szakot...

Érdemes egy gazdasági szakot elvégeznem ha vállalkozás a célom?

Figyelt kérdés
Szóval igazából nem akarok közgazdászként dolgozni vele, csak egyszerűen meg akarom tanulni a gazdaság és az üzlet alapjait, hogyan épül fel az államháztartás, adózási rendszerel, adók, számvitel, pénzügyi jog stb. Csak, hogy az alapokat megkapjam. Emiatt érdemes elvégezni egy gazdasági szakot? Vállalkozás a célom a jöbőben, és ehhez kellene megfelelő pénzügyi ismeret, addig el se kezdeném.

2023. aug. 29. 06:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen! Persze. Főleg pénzügyet.
2023. aug. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bár ha vállalkozás a célod, én a gazdálkodási és menedzsment szakot javasolnám. Ha alkalmazottként szeretnél érvényesülni, vagy kimondottan pénzügyi-számviteli tevékenységgel szeretnél vállalkozni, akkor persze, jobb választás a PSZ, sőt, valószínűleg akkor is, ha nem tudod, mit szeretnél csinálni.

A GM-re általánosságban azt szokták mondani, hogy kicsit mindenbe belenyúl, de semmibe se igazán. Viszont ha egy pár fős mikrovállalkozást akarsz elindítani, és tényleg az a cél, hogy nagyjából átlásd a folyamatokat, akkor praktikusabb egy olyan szakot választani, ahol ténylegesen nagyobb hangsúlyt kapnak a pénzügyi és számviteli folyamatok mellett pl. a marketing, az üzleti tervezés vagy a HR is.

2023. aug. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem árt, de elég sok felesleges dolgot is tanítanak amire így nem lesz szükséged, legalábbis nekem az a tapasztalatom hogy elsősorban olyan tudást kapsz egyetemen amit egy KKV-nál vagy multinál lehet a leginkább hasznosítani.

De ha szeretnél gazdasági szakot végezni a gazdment ajánlanám elsősorban. Többi szaknál azért megvan mit tanulnak alaposabban, gazdmen esetében viszont végig elég vegyes. Máskor inkább negatívumnak mondanám ezt de a Te tervedhez passzol.

Illetve egyetem függő, de van időnként lehetőség saját vállalkozás indításáról tanulni ami amúgy nem a mintatanterv része, szoktak néha hívni külsős előadókat ilyenre. De BGE-n pl tegnap küldtek vmi HSUP-ról emailt, 2 szemeszteren keresztül tanítják hogy kell startup-ot indítani utána mentorral és ösztöndíj támogatással meg is lehet próbálni egyet indítani. Ha ahová jelentkezel van ilyen lehetőség ezeken megéri azért részt venni.

2023. aug. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen de önmagában ettől nem leszel sikeres vállalkozó. Én inkább olyan szakot végeznék amely szakemberekből hiány van és a tudást amit elsajátítok abból tudnék vállalkozást felépíteni.
2023. aug. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Igen! Sok sikert kívánok hozzá!
2023. aug. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként van már egy diplomám, épp most végeztem és igazából azon is elgondolkodtam, hogy mi van ha a vezetés és szervezés mestert végzem el, esetleg vállalkozásfejlesztést. Csak azt mondják, hogyha más szakterületű alapszakról jelentkezek közgáz mesterre akkor az alapok fognak pont hiányozni, kreditpótlással csak matekot szokták kérni többnyire. Ezért gondoltam, hogy talán jobb ha alapszakot végzek, habár a mestereken vannak kimondottan vállalkozást és vezetést érintő tárgyak.

2023. aug. 29. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!