Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire teljesíth...

Szerintetek mennyire teljesíthető jogász szak levelezőn?

Figyelt kérdés

Már van egy korábbi igazságügyi szervező végzettségem, így csak 3 év lenne. Aki végzett már korábban levelezőn/van ilyen ismerőse, tudna segíteni? Mindenképp megszeretném csinálni, mivel valamilyen klasszikus jogászi szakmát szeretnék végezni, már ha a mai protekciós rendszerbe sikerül bejutni valahová:D

Jelenleg nincs munkám, mert nem találtam ezzel a végzettséggel, de nappalin nem szerettem volna tanulni 22 évesen, hogy még 3 évig el legyek tartva...

Az is érdekelne hogy igazságügyi szervezői diplomával (amit igazságügyi igazgatási szakon szereztem) van-e bárki is aki eltudott helyezkedni?



2023. aug. 31. 17:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
16%
Jogásszal kapcsolatok nélkül ugyanúgy nem fogsz tudni elhelyezkedni. A levelezős diploma nem előny, nagy a verseny.
2023. aug. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is ilyen diplomám van és közigben vagyok vele, igaz én már amúgy is itt dolgoztam. Én is terveztem, hogy elvégzem még a 3 éves jogászt ezután, ha már megcsináltam ezt, csak elgondolkodtam, hogy annyira telített a piac, és nehéz érvényesülni jogászként is, hogy egy közgáz MSc-n, vagy egy közgáz alapszakon is gondolkoztam már.
2023. aug. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1 sima jogászként amúgy sem tudsz elhelyezkedni, kell pluszba valami. Ezalatt a jogi szakvizsgát értem.


#2 hol dolgozol közigazgatáson belül? Nekem egy munkaügyi hivatalban dolgozó mondta, hogy közigazgatásba ne menjek, de amúgy is nehéz bekerülni, mert kihalásos. Ügyészségre/bíróságra ügyintézőnek/tisztviselőnek meg nem vesznek fel, mivel sokan diploma nélkül vannak ott és nem akarnak diplomás fizetést adni. Nem nagyon tudom hol helyezdjek el a következő három évben sem:(

2023. aug. 31. 20:43
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ügyészségre/bíróságra ügyintézőnek/tisztviselőnek meg nem vesznek fel, mivel sokan diploma nélkül vannak ott és nem akarnak diplomás fizetést adni."


Miiii????


Diploma nélkül?


Még a leírómnak is van egy igazságügyi ügyintézős diplomája, akivel a büntető és szabálysértési ügyeimet tárgyalom...


Nem is tudok olyanról, akinek ne lenne diplomája nálunk.... legfelejebb Józsinak, a karbantartónak....és max. Miklós bá, aki az "udvarosunk" a bíróságon....


A klasszikus jogászi pályák telítettek és nem elég csak elvégezni az egyetemet, hanem kiemelkedően jól kell tejesíteni (summa cum laude, vagy cum laude) illetve a szakvizsgát is nagyon jól abszolválni.... ehhez jön a nyelvismeret, a szakjogászi diplomák, esetleg PhD., és a széleskörű joggyakorlat....

és ha még ez nem lenne elég, ezekre kell a tehetség, szorgalom, és elszántág...

na esetleg ekkor talán sikerülhet, ha nincs egy csókos, akinek valami miniszter az apja-anyja, mert az viszont lehet sík hülye is, akkor is megelőz Téged.


A legtöbb kollégám úgy lett bíró, hogy tudta, hogy kit - melyik Kúriai vagy táblabíró hótronda lányát - kell feleségül venni....

csak így kaptak kinevezést, amellett, hogy egyébként tényleg baromi tehetségesek voltak. De máshogy nem ment volna.

2023. szept. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
38%
#4 pedig nagyon sokan dolgoznak bíróságon érettségivel is adminisztratív munkakörökben.
2023. szept. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
#4 köszi, kiderítem melyiknek van lánya:DD
2023. szept. 3. 08:31
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

4#-es válaszoló nagyon nagy :D Komolyan kedvem támadt megnézni milyenek is azok a lányok, biztos nem olyan csúfak :))


"mai protekciós rendszer" - mai?? :))) kb Çatalhöyük óta így mennek a dolgok.


Sajnos sok köziges állásnál megkövetelik a jogász diplomát úgy, hogy tulajdonképpen csak egy adott jogterülettel kell foglalkozni, amihez biztos egy ig.ügyi igazgatásos is bőven elég lenne. Egy cikk szerint ezzel a diplomával a leggyakrabban betöltött munkakör: "bírósági ügyintéző, igazgatási ügyintéző, bírósági tisztviselő, végrehajtási ügyintéző, pénzügyi nyomozó és rendőr." Magyarán jogi vonatkozású helyen olyan pozíció, amihez nem jogszabályi elvárás a jogász diploma. Ilyenből azért egész sok van. Szerintem hirdetés is sok van, de mivel ezeken a helyeken biztos hogy van jogász (bíró/ügyész/végrehajtó/ügyvéd/jogtanácsos), akinek a munkáját segíted, így papíron elképzelhető, hogy ő egyedül is képes megcsinálni a munkát. Ha rászorul, akkor valószínűleg meg is csinálja, és lehet hogy épp ezért nem is hirdet, bár valójában szüksége lenne segítségre. Pl. végrehajtó irodák rendszeresen szoktak hirdetni, de bíróságos hirdetéseket nem nagyon látok (már ami a nem fogalmazói/bírói állásokat illeti). Lehet hogy oda érdemes személyesen jelentkezni.

Meg úgy általában igaz lehet az ilyen "nem klasszikus" diplomáknál, hogy neked is hozzá kell tenni valamit: egyrészt itt különösen fontos, hogy plusz tudással vértezd fel magad, mert bizalmatlanok lehetnek a diplomáddal szemben, mivel nem ismerik, másrészt az álláskeresésnél lehet hogy nem is számíthatsz arra, hogy a diplomád szerinti képesítést szó szerint megnevezze a hirdetés. Neked kell kitalálnod, hogy a diplomád meg a saját képességeid alapján mire vagy képes, és jelentkezni valahova. Pl. szerintem egy közbeszerzői állást simán meg lehet próbálni egy ilyen diplomával, ha van kedved ahhoz a területhez.

Nekem jogászként önmagában az állásHIRDETÉS találással ilyen gondom nem volt, hisz a képzettség "régisége" miatt már kialakult az, hogy melyik állásokhoz követelik meg/részesítik előnyben, de a becélzott állás megszerzése jogászként is nagyon nehéz. Sok szerencsét!

2023. szept. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
20%

7-es!


"Egy cikk szerint ezzel a diplomával a leggyakrabban betöltött munkakör: "bírósági ügyintéző, igazgatási ügyintéző, bírósági tisztviselő"


Nem tudom melyik cikk írtra ezt, de orbitális baromság!


Ezek a végzettségek NEM JOGI VÉGZETTSÉGHEZ vannak kötve, hanem bármilyen felsőfokú végzettséghez!

(azt most hagyjuk, hogy jogi végzettséggel ezeket a munkaköröket - némi

betanulás után - a kisujjadból kirázod....és jogilag se lenne akadálya ilyen munkakörben jogi végzettséggel dolgozni, csak ehhez a munkáltatóknak is úgy kéne hozzáállni...)


A jogászt ezekbe a munkakörökbe már eleve fel se veszik!


Egyrészről mert ide túlképzett, és egy ilyen szabad státuszhoz pl.bírósági ügyintéző) mérten nem tud és nem is akar jogász fizetést adni...


Másrészt meg személyes tapasztalat.

(próbáltam ezt a munkakört is, ne tudd meg, hogy hajtottak el a qurva anyámba a jogi diplommámmal együtt....)

2023. szept. 5. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
8#: 7# vagyok, bocsi ha félreérthető voltam, én az igazságügyi igazgatási diplomához írtam ezeket a munkaköröket.
2023. szept. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
IGI diploma arra jó, hogyha nem tudja valaki, hogy jogászként akar dolgozni, akkor ez a szak ad egy stabil jogi alapot, amivel aztán eldönti, hogy jogászra megy, és rövidebb idő alatt elvégzi, mint amúgy (összességében hosszabb, mivel 3+3 év, csak 3 év után már van egy végzettsége), vagy elmehet kriminológia mesterre, ami szintén keveset ér, vagy kreditpótlással valamelyik közgáz mesterre, csak a marekot pótolnia kell.
2023. szept. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!