Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fontos! Károli jogászok (...

Fontos! Károli jogászok ( nappali és levelezősök is) milyen a szak és hogyan teljesíthető?

Figyelt kérdés

Kérlek csak károlisok válaszoljanak, eldöntöttem hogy odamegyek, mert oda lesz meg a pontszámom fizetősre és kész. Már jártam egyetemre (tanítónő 4 év) de szeretnék belevágni a jogba. Félek tőle bevallom mert láttam hogy tantárgyaknál a 80 szóbeli tétel a minimum. Gondolom tételenként is minimum az 5 oldal. A lényeg szeretném ha akik most járnak oda akárhanyad évesek mindent leírnának hogy milyen a követelmény, mert van seggem de sajnos nem ahhoz hogy 10 tantárgy félévente és mindegyik 80 tételes. Ismerem a határaimat.


Illetve idegesek lesznek egyesek a kérdéstől de a levelező "könnyebb " mármint elvárások terén (pl nem 80 tételt kérnek csak 60at? :D )


Minden infó jól jön igazából. Még magam sem tudom hogy levelező vagy nappalit akarok. Mert basszus ha nem csúszok ami majdnem lehetetlen akkor 28 éves leszek mire végzek. Akkor inkább dolgozom és szombatonként levelezőn csinálom.



2019. júl. 9. 00:45
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Bocs, de szerinted annak, aki levelezős, elég a fél ptk?
2019. júl. 9. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ismerősöm járt oda, ő szerette azt mondta, hogy nem olyan durva mint az ELTE, jó eredménnyel végezte el nem választott volna mást (ez nappali).

2019. júl. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves második :) valami infód van még esetleg?
2019. júl. 9. 18:32
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, en oda jarok szeptemberben kezdem a harmad evemet nappalin. En nagyon szeretem nem mennek mashova. Az elso felev szerintem nagyon nehez volt gimi utan atszokni az egyetemre de ha mar jartal mashova akkor neked ezzel nem lesz gond. Amugy termeszetesen nehez de megoldhato egy jo idobeosztas kell szerintem es csinalni, csinalni es csinalni nincs semmilyen titok. Es gondolom csak szofordulat volt de nem beseggelni kell ezeket rengeteg a szobeli vizsga ahol a tanar pont arra lesz kivancsi h erted vagy csak beseggelted. Sokan vannak akik dolgoznak nappali mellett bar ez az eredmenyeiken is meglatszik de van olyan is aki jol birja. A tanarok jok, ismernek teged tudjak a neved es a kepessegeidet. Ha lehetoseget latnak benned ok is oda jonnek hozzad es felajanljak a segitseguket. Tudom mert velem is ez tortent. A kisebb letszam miatt hogy nem 400 embert vesznek fel csak 120at es ugye az folyamatosan csokken igy meg tudnak minket ismerni. Szerintem ez egy pozitiv dolog. Meg egy utolso pozitiv dolog en a 2evem alatt nem talalkoztam olyan szemet tanarral aki szandekosan akarna mindenkit buktatni. Persze, ha az ugy realis megbuktatja de eddig meg hal Istennek nem volt szerencsem kocsog tanarokhoz. (De ha hiszek a pletykaknak majd lesz :’D). Es akkor jojjon a negativ szerintem tobbet kene foglalkoznia a sulinak a tehetseggondozassal.
2019. júl. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!