Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire teljesíth...

Szerintetek mennyire teljesíthető jogász szak levelezőn?

Figyelt kérdés

Már van egy korábbi igazságügyi szervező végzettségem, így csak 3 év lenne. Aki végzett már korábban levelezőn/van ilyen ismerőse, tudna segíteni? Mindenképp megszeretném csinálni, mivel valamilyen klasszikus jogászi szakmát szeretnék végezni, már ha a mai protekciós rendszerbe sikerül bejutni valahová:D

Jelenleg nincs munkám, mert nem találtam ezzel a végzettséggel, de nappalin nem szerettem volna tanulni 22 évesen, hogy még 3 évig el legyek tartva...

Az is érdekelne hogy igazságügyi szervezői diplomával (amit igazságügyi igazgatási szakon szereztem) van-e bárki is aki eltudott helyezkedni?



2023. aug. 31. 17:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

10 - es!


Szerintem az + 1 év, az megéri a 3 + 3 éves képzésnél, mert ahogy mondtad, 3 év után már van felsőfokú (jogi jellegű) végzettsége, amivel azért már dolgozhat....

2023. szept. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
10#: ez így egész jól hangzik. Valamelyik egyetemnél láttam olyat (lehet hogy már régen volt) hogy a 3 év ig.ig után még 4 év volt a jog. Úgy már annyira nem éri meg.
2023. szept. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Van ahol valóban 3 év alatt le lehet tudni, ha megvan egy bizonyos Bsc képzésed már, mint az igazságügyi ügyintéző.

Viszont szerintem nagy értelme nincs elvégezni a jogot is vagy egyből azzal kellett volna kezdened. A közigazgatásban azért próbálkoznék, hátha valahova felvesznek. Budapesten esélyes, hogy el tudsz vele helyezkedni, vidéken már nem biztos és nem szeretnélek ijesztgetni. Igazából jogi diplomával sem biztos, hogy jobban el tudsz majd helyezkedni, ha vidékről van szó. Nekem jó átlagom volt a jogi egyetemen (értsd: 4,0 feletti), emellett van stabil nyelvtudásom felsőfokon, versenyeredmény, plusz tréning, ami kapcsolódik a joghoz és így sem ment vele az elhelyezkedés vidéken. Sajnos dolgozni már nem tudtam a tanulmányok mellett, hiába biztosan hihetetlen ez egyeseknek. Kapcsolataim nem igazán voltak, az évfolyamtársak nem igazán fognak segíteni, csak, ha azt csinálod amit írtak: felszedsz egy csajt akinek az apja-anyja jogász és van saját ügyvédi iroda, végrehajtó iroda, közjegyző iroda, akkor oda betolhatnak, de manapság már egy bíró nem biztos, hogy megkockáztatja az állását azzal, hogy téged haveri vagy akár rokoni alapon betol fogalmazónak egy bíróságra. A másik opció, hogy legyen egy jogász a családban, aki mellé el tudsz szegődni. A harmadik opció, hogy anyád-apád haveri körében el lehet rendezni a dolgot. Ha ezek nem mennek, akkor vár a közigazgatás, de bizonyos helyekre ott is kell a protekció már egy ügyintézői munkakörhöz is akár, mert a köziges berkekben is vannak elit hivatalok. Egy önkormányzathoz viszonylag könnyen felvehetnek, de egy NAV már más tészta.

Én azt mondanám, hogy nem érdemes elvégezni. Egyébként még meglehetősen stresszes is az összes jogi pálya és magánéleted nem igazán van mellette, legalábbis amíg nincs meg a szakvizsga addig biztosan nem. Illetve semmit nem jelent majd a diplomád a munkáltatók szemében, ha úgy döntenek, hogy éppen téged küldenek el mondjuk egy leépítésnél, akkor szemrebbenés nélkül megteszik, mert ha még meg is üresedik megint egy hely, akkor is pillanatok alatt fognak úgy szerencsétlent maguknak, mert telített a piac.

2023. szept. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont szerintem nagy értelme nincs elvégezni a jogot is vagy egyből azzal kellett volna kezdened."


Ezzel azért vitatkoznék...


Jogászként szembesültem azzal, hogy nagyon sok köziges helyre (fővárosi kormányhivatal, kormányablak) jogi diplomával túlképzett voltam, de egy ig. ügyintézős diplomával gondolkodás nélkül felvettek volna....

Hasonló volt a képlet a nyugdíjbiztosítónál vagy az egészségbiztosítónál....egyik se merte bevállani, hogy azért nem vettek fel , mert túlképzett voltam, de utólag mégis megtudtam.

2023. szept. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
43%

"Viszont szerintem nagy értelme nincs elvégezni a jogot is vagy egyből azzal kellett volna kezdened."


Azért van egy kis cheat is ezzel a módszerrel. Ugyanis jogon nagyon sok tárgyat elfogadnak nyilván igazságügyi igazgatási szakról éppen ezért 3 év már csak ezután, vagy 3,5 valahol. Közig jogot, büntető eljárásjogot, polgári eljárásjogot és alkotmányjogot nagyrészt elfogadnak, meg jogrudományi alaptant, államelméletet stb. Ezek a tárgyak jogon egyébként rommá szívatós tárgyak, viszont igin sokkal könnyebb teljesíteni, mert nincs akkora szigorú vizsgáztatás, mint jogon, mégha nagyrészt az anyag megegyezik, mivel ezért fogadják el, csak itt nincs beugró, mindent tudj szó szerint stb. Sokkal könnyebb így, mintha jogon kellene szenvedned ezekkel a tárgyakkal az elejéről kezdve.

2023. szept. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#15 azért nem teljesen így van!:D volt több olyan tárgy ami egybe volt a jogászokkal, még a vizsga is de még sem ismerik el, pedig ugyanazt az anyagot kérték számon (pl. Be. 1-2). Amiről te beszélsz nálunk a közigazgatási jog 1., 1-gyel kilehet váltani 2-3-4-et is. Lehet hogy most könnyebb így, de majd kidolgozni azt a rengetek a/b tételt egy közigazgatással, nehéz lesz!


Több jogászt hallottam aki bánja hogy nem két részletbe kezdte el, mert szerinte is könnyebb, de egy alap jogász általában ilyen lenéző, azt hiszi nekik a legnehezebb.


Ami könnyű az az, hogy beszámítják a polgári jog 1-et, amit ha jól tudok csak a római jog teljesítésével kezdhetnél el alapesetben. Más könnyítés nincs.


Kezdem bánni, hogy beiratkoztam, se melóm mert mindenhonnan visszautasítanak ezzel a végzettséggel, ráadásul fizetősre vettek fel…

Nem tudom van-e lehetőség kiiratkozni, mivel már aktív a féléves státuszom, meg ilyen esetben kérik-e a tandíjat vagy sem…

2023. szept. 6. 08:47
 17/18 anonim ***** válasza:

16 -os!


Kiíratkozni nem tudsz, utólag tudod passzívvá tenni a félévedet a Neptunban. És legfeljebb a következő alkalommal - jövő összel - nem íratkozol be...

2023. szept. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Amiről te beszélsz nálunk a közigazgatási jog 1., 1-gyel kilehet váltani 2-3-4-et is."


Ez a Debreceni? Mert ott a Be 1, PP 1, Alkotmány 2-3, Közig jog teljes egésze, Polgári 1 , államtudományi alaptan, jogtudományi alaptan és magyar alkotmánytöri 1-et elfogadják. Meg nincs se szabvál se kosaras tárgyad. Ez azért nagyon nagy segítség, csak én se értem, hogy Igi-n az egy féléves közig jog hogy tud kiváltani 4 teljes félév közig jogot jogász szakon, és ha egyáltalán nem tanulom, hogy zv-zek belőle. Ez érdekes. Bezzeg a Be. és Pp-t nem fogadja el mindet teljesen, pedig azok zv tárgyak voltak igin.

2023. szept. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!