Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi élet introvertált...

Egyetemi élet introvertált emberként?

Figyelt kérdés

Félek, hogy nem fogok tudni kapcsolatokat teremteni az egyetemen mert nem vagyok az a bulizós fajta, inkább a nyugisabb programokat szeretem.

Viszont már a gólyahéten is a legtöbb program magában foglal ilyen tipik bulizást/iszogatást. Én ezeken nem tudom általában jól érezni magam.


Szeretnék nyitottabb lenni és részt venni a programokon, de félek, hogy nem fogok tudni érvényesülni a sok ember között, mivel csendesebb, visszahúzódóbb vagyok.


Szóval a kérdés az, hogy egyáltalán érdemes-e elnéznem az ilyen programokra, vagy úgyse fogok tudni így beilleszkedni?



2023. aug. 31. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

"Félek, hogy nem fogok tudni kapcsolatokat teremteni"


"Szeretnék nyitottabb lenni és részt venni a programokon de félek, hogy nem fogok tudni érvényesülni a sok ember között"


Te nem introvertált vagy, hanem egy tipikus megfelelési kényszeres szerencsecsomag. Akik valóban introvertált személyiségi spektrumba sorolhatók, azokat teljesen hidegen hagyják, hogy nem fognak kapcsolatokat építeni, mivel nem is akarnak... te itt épp az ellenkezőjét írod le.

2023. aug. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Piálós programokra szerintem felesleges menni, ha nem akarsz inni. De no worries, megtalálod majd a saját társaságodat, akik hozzád hasonlóan gondolkodnak.
2023. szept. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Vagy nem találod meg, majd rájössz hogy az egyetem nem arról szól hogy barátkozz, mindenkinek megvan a maga kis élete meg gondjai, ne gondold azt hogy olyan nagy barátkozások mennek. Üdv, egy realista.
2023. szept. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
77%
Ha nem tetszik, ne vegyél részt. Kolis leszel? Ha igen, akkor ott amúgy is meg fogsz ismerkedni másokkal.
2023. szept. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen kolis leszek, úgyhogy abban reménykedek, hogy legalább a szobatársaimmal jóban legyek. Vagy hogy esetleg velük együtt menjek programokra, hátha úgy kevésbé lesz kellemetlen.
2023. szept. 2. 19:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj el mindenféle programra, ami felkelti az érdeklődésedet! Nálunk is voltak ilyen iszogatós dolgok, de ez sosem azt jelentette, hogy mindenki talajrészegre itta magát, hanem hogy mondjuk egy-két sört bedobtak az emberek, de nyilván ezt sem kötelező jelleggel, senki nem nézett ferde szemmel, ha valaki egyáltalán nem ivott alkoholt. Még a gólyatáborban is, ami híresen a lerészegedés melegágya is mindig volt egy-két józan arc, akikkel lehetett értelmesen kommunikálni :D

Eljönni egyébként mindenhonnan el lehet, azt is csinálhatod, hogy elnézel a programokra, aztán ha nem érzded jól magad, eljössz korábban.

De azt is tudd, hogy néha otthon maradni és pihenni egy jó film/könyv/játék mellett is tök oké! Én is introvertált vagyok, és régen gyakran beleestem abba a hibába, hogy mindig mindenhova elmentem, nehogy kimaradjak valamiből, akkor is, amikor semmi kedvem nem volt amúgy, vagy fáradt voltam, vagy szívesebben lettem volna egyedül, stb. Erre majd figyelj oda, hogy ne hagyd a FOMO-t eluralkodni! Ha nem töltődsz időnként fel a saját kis világodban, akkor a szocializálódási idődet sem fogod tudni teljes szívvel élvezni! Hajrá! :)

2023. szept. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Majd mesélj hogy alakultak a dolgok..Am..van egyetemen kívül is élet..ha nem vagy bulizós, kisebb közösséghez, sportklubhoz, alkotócsoporthoz lehet csatlakozni.
2023. szept. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!