Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szociális szorongás miatt nem...

Szociális szorongás miatt nem tudom menni iskolába, mit csináljak?

Figyelt kérdés

2023. szept. 6. 20:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
nem tudok*
2023. szept. 6. 20:37
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
Minek szociálisan szorongani? Evidens hogy be kell fejezni a szociális szorongást, ha az akadályoz az iskolába menésen nem? Utána pedig bemenni és kész.
2023. szept. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
87%
Ha középiskolába jársz, akkor nyugodtan meg lehet keresni az iskola pszichológust (már amennyiben van nálatok), vagy a szüleiddel leülni és elmondani a bajt és foglalni időpontot egy pszichiáterhez (vagy pszichológushoz, keverem a kettőt, de a lényeg ugyanaz marad).
2023. szept. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Egy jó pszichológust kellene felkeresni, ami nem feltétlenül az iskolapszichológust jelenti. Ki kell deríteni, hogy mi okozza, és hogy milyen terápiával lehet javítani a helyzeten, mert magától nem lesz jobb, tapasztalatból mondom. Én halasztgattam, nem vettem komolyan, közben gimiben az utolsó 2 évben alig volt olyan hét, amikor nem lógtam, rengeteget sírtam, szóbeli érettségin elájultam.. Ezt nem érdemes megvárni.
2023. szept. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Csatlakozva a 4#-es válaszolóhoz szerintem is érdemes elmenni egy pszihológushoz, Én annak ellenére, hogy nekem javult az állapotom az évek folyamán pszihológus nélkül, úgy hogy közösségbe jártam, illetve próbáltam a határaimat feszegetni ezzel kapcsolatban, így belegondolva sokkal hamarabb mehettem volna már pszihológushoz, mivel tényleg érzem azt már (pedig nem járok fél éve se hozzá), hogy iszonyat sokat segített rajtam.
2023. szept. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Legyél magántanuló.
2023. szept. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
#6 A magántanuló lenne az nem megoldás, azzal, hogy ha elszigetelődsz csak rontasz a helyzeteden majd mikor közösségbe kell menned.
2023. szept. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%

7

Nem.

Elmondom miért.

Azért merem kijelenteni mert ugyan ezt éltem át.

Te voltál már szociális szorongó, fóbiás?

Én igen.

Magán tanuló lettem mert egy ilyen helyzet mint az iskola tökéletesen segít fel erősíteni a szorongásokat.

Van akinél ez úgy jön ki hogy visszahúzódó van aki vagány, van aki pedig szociális szorongó lesz.

Ezt gyógyszer, ember nem gyógyítja.

Ezt egyedül csak az idő gyógyítja.

Egy tinédzser rendkívül labilis személyiség, még nem tudja mit akar nem tudja merre kéne haladnia, hol a helye.

Az iskola nem ad támpontokat, nem ért meg, csak osztályoz, az osztálytársaknak meg kell felelni, az ellenkező nemnél sikeresnek kell lenni, mert ezt látják az interneten a sztároktól stb, stb.

Nyomás, nyomás, nyomás mindenhonnan, megfelelési kényszer.

Ezt van aki bírja van aki nem.

Van aki beilleszkedik, megfelel az osztálytársaknak meg a tanároknak van aki nem.

Egy dolog hiányzik: az őszinte elfogadás.

A tanárok részéről elsősorban, mert ők már felnőtt emberek.

De meg van a maguk bajuk, pont nem érnek rá ők sem ezzel foglalkozni.


Szóval egyet tehetsz: ami nem megy nem kell erőltetni.

Az iskola rendszer soha nem az egyének érdekeit nézte, mert nem is úgy van meg alkotva.


Ha tanulni akarsz legyél magántanuló.

Ha pedig nem, akkor vállalj munkát, ha teheted, ott már nem kell majd meg felelned kamu trendeknek, meg a vagány osztálytársaknak.

Pár év és "kinövöd" érettebb leszel és magadtól fogsz rájönni hogy ki is vagy és mit érsz.


Miért mondom ezt? Mert ugyan ez történt velem is...

2023. szept. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19%

Ja, és még valami.

Egy súlyos hibája van még az oktatási rendszernek, hogy ugyanolyan korúakkal kell lenni mindig, így nincs meg az a természetes fejlődési lehetőség hogy tanuljanak egy idősebb gyerektől, ő vajon hogyan viselkedne, ebben vagy ebben a helyzetben.

Nincs ilyen, a gyerekek ugyan olyan korúakkal vannak csak együtt, és ez is tökéletesen szolgálja az értelmetlen versengést és összehasonlításokat, amikből lesznek szépen a szorongások, meg a megfelelési kényszer.

2023. szept. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
43%
Én is visszahúzódó, -félénk vagyok, ez szorongás miatt van vagy alapból ilyen vagyok? Idegének között szorongok, ismerősökkel sem nagyon beszélek...🙄 nem tudok miről...felek butaságot mondok mikor kérdez a tanár, pedig nem az.
2023. szept. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!