Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon lassan tanulok. Mit...

Nagyon lassan tanulok. Mit tudok ezzel tenni?

Figyelt kérdés

A középiskolában még éppen elvoltam a saját tempómban olyan 3-as, 4-es jegyekkel. Viszont tavaly kezdtem az egyetemet és viszonylag sok tárgyamat buktam el. Annak ellenére, hogy minden nap tanulok.


Az elözö félévben teljesen tudatosan váltottam tanulási technikát a 'Make it stick' könyv ajánlásaival (retrieval practice, spaced repetition, interleaving). Az addigi összevissza tanulási idömet is lecseréltem Pomodoro idözítöre, így egész jól nyomon tudom követni mennyi idöt fordítok erre.


Ezzel tényleg jobban átlátom a dolgokat, de a tempóm semmit nem javult. Nyáron csak két témát tanultam felváltva és akkor egész jól müködött.


Most elkezdödött az egyetem és megint úgy érzem, hogy csak folyton utolérni próbálom az anyagot.


Hogyan tudnék gyorsítani a tempómon?


Kevés lenne a ráfordított idö? Jelenleg ez 6 vagy 8 db 25 perces pomodoro szakasz, azaz durván 2.5 vagy 3 óra tiszta tanulási idö naponta. Ez kevésnek számít egyetemre?



#egyetem #tanulás #kémia #Anki #tanulási nehèzsèg
2023. szept. 13. 06:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az kiderül, hogy ennyit tanulsz, de hogyan? A tanulás lényege, hogy megérted a dolgokat. Ezt csinálod, vagy csak olvasol, és próbálsz memorizálni?
2023. szept. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tanulásod módszerével lehet a baj. Az első által írt magoláson/értelmező tanuláson kívül is csomó módszer van. Pl. van, aki vizuális módon jobban tanul, segít neki, ha mondjuk ábrákat rajzol. Másnak az a jó, ha akár többször is újra kézzel leírja az anyagot. Más hangosan ismételget, miközben fel-alá járkál. Megint más gondolattérképet vagy tanulókártyákat készít. Szóval nézz utána különböző módszereknek, mert lehet, hogy most olyan módon tanulsz, ami kevésbé hatékony számodra.
2023. szept. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit ismételsz? A tanulás kulcsa az ismétlés. Egyetemen pedig az a tapasztalatom, hogy a "több jobb". Tehát ne kezdj el szöszölni 2 témakörben egész nyáron, hanem tanuld az egész anyagot. Én így szoktam csinálni (közgazdász vagyok és jelenleg jogot végzek):

1. Átnézem/átolvasom az egész anyagot/könyvet

2. Előadást meghallgatom, vagy jegyzeteket elolvasom

3. Kijegyzetelem a lényeget magamnak.

4. Addig ismétlem és alakítom a jegyzeteket, amíg minden témához csak maximum 1 oldalnyi jegyzetem lesz

5. Ezt az egy oldalt (megszorozva a tételek számával) kb. szó szerint tudom, ezt vizsgán mindig el tudom mondani, ha vannak plusz kérdések, azokat pedig emlékezetből általában tudom, mivel mégiscsak olvastam az egész könyvet és az előadást is.


Tehát lényegre fókuszálni és valamennyit bemagolni. Ez segít vizsgán az izgalomban is, tudsz mire támaszkodni.

2023. szept. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
És igen, csatlakozom az előttem szólókhoz. Jó a pomodoro meg minden, de először az legyen a célod, hogy megértsd az anyagot. Ha nem érted akkor hiába mondod vissza naponta 5x magadnak
2023. szept. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6%
Az előttem írók mind tanulási technikákat javasoltak. Én meg azt javaslom, hagyd ott az egyetemet. Oda csak nagyon okos emberek menjenek, de aki 3-4-es volt a gimiben, az nem egyetemre való, az középszintű aggyal rendelkezik, már ne is haragudjál. Miért nem választasz egy jó szakmát, ami fizet is, és érdekel is? Ne legyél sznob, hogy muszáj egyetemet végezned. Vagy a szüleid ilyen sznobok?
2023. szept. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Még annyit, hogy sokat olvassál, ne csak tankönyveket, hanem szépirodalmat, hogy a szókincsed bővüljön, és ez segít a tanulásban is. Bármit tanulsz.
2023. szept. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5 Igen, már nekem is megfordult a fejemben, hogy mégsem vagyok egyetemre való.


Aztán mindig arra lyukadok ki, hogy sajnos az a terület, ami érdekel (földrajz és szükebben geoinformatika) nem végezhetö középfokon. Nem sznobizmus az oka, hanem ez.


Egyelöre nem gondolkodom szakmán, a jól fizetök (fütésszerelö, ács...) nem érdeklnek egyáltalán.


Szépirodalmat egy ideje nem olvastam, inkább szórakoztató könyveket olvasok évi egy-kettöt (legutoljára pl. Steven Kingtöl az "Az"-t). Egyszerüen nem igazán van idöm rá.


De azért köszönöm a tanácsot, elgondolkodom rajta.

2023. szept. 14. 18:17
 8/11 Senior Séf ***** válasza:
12%
Talán nem kéne erőltetni az egyetemet. Hamarosan mentális betegségekkel kell megküzdened.
2023. szept. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Utolsónak nagyon igaza van, sőt, még a rák is sokszor idegi alapon alakul ki. Nincs olyan foglalkozás, ami kötődik a földrajzhoz, a geoinformatikához, de középfokon oktatják? A régészet nem érdekel? Régészeti asszisztens lehetnél például.
2023. szept. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9 0 db állás van indeeden régészetre. Semmire nem megyek azzal, ha elvégzek egy szakot, amire 0 kereslet van, és max. gyárba villogni jó. Geoinformatika sem jobb, viszont két olyan cégnél is van elég jó kapcsolatom, akik keresenek térinformatikust. Középfokon pedig tudtommal nem oktatják.


Egy szó mint száz, egyelöre maradok és próbálok belehúzni, ha nagyon nem megy, még jövöre kezdhetek egy jobban fizetö szakmát.

2023. szept. 15. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!