Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan legyen jobb a mozgásom?...

Hogyan legyen jobb a mozgásom? Mivel tudnám fejleszteni otthon (sajnos a külön órák jelenleg nem megoldhatóak)? Hogyan nézik a mozgást egy SZFE felvételin? Hogy kezdjek eleve neki ennek az egésznek a felkészülésséhez?

Figyelt kérdés

Mielőtt leírnám a teljes történetet, fontosnak tartom megemlíteni hogy 16 éves lány vagyok, hogy ehhez tudjunk igazodni.

Az lenne az egyik problémám, hogy nagyon gyenge vagyok úgy eleve, ezt mindenre is lehet érteni, a legnagyobb problémám pedig az, hogy azaz egyetem, ahová mindenképpen szeretnék majd menni, állítólag a mozgást is nézi a felvételin.

Nem sportra kell gondolni, hanem színpadi mozgásra.

Mindenképpen arra az egyetemre szeretnék menni, nincs más opció, az a suli kell nekem az álmom beteljesüléséhez.

Színésznő szeretnék lenni amióta az eszemet tudom...

A szövegeket nagyon gyorsan meg tudom tanulni, és nem is emlékszem mikor kaptam utoljára ötösnél rosszabbat memoriterekből úgy, hogy volt már olyan hogy pont az utolsó pillanatban sikerült megtanulnom és előadnom, mivel gimnáziumba járok, így tehát vannak még tantárgyak amikre készülni kell ugyebár...

Sajnos maximalista vagyok, nem nyugszom amíg nem leszek ötös mindenből, hiába nem nézik a jegyeket a felvételin, sajnos

belém lett ez nevelve...

Nagyon szeretek énekelni is, szinte mindenem az éneklés és azt pont az egyetem egyik volt hallhatójának köszönhetem (egész ország szereti), ráadásul az énektanárom is megjegyezte, hogy könnyen lehetne fejleszteni a hangom, de persze nem bízom el magam, nem vagyok arról híres...

Volt már olyan, hogy részt vettem kisebb előadásokon, igaz még nem színházban, de nagyon nagyon élveztem, ráadásul hatalmas szereplési vágyam van, amit szinte mindenki észrevett már aki

találkozott velem.

Ezeket most azért írtam le, mert igyekszem jelen pillanatban pozitív irányból megközelíteni a dolgokat, ugyanis most nagyon bepánikoltam amikor olvastam a felvételi követelményeket, főleg a mozgásos részét, én ugyanis személyes véleményem szerint úgy mozgok mint valami botsáska, ráadásul nem tudok táncolni, és fogalmam sincs hogy kezdjek neki készülni a felvételire, nincs semmi színész a családban, mindenki eddig a reál tantárgyak felé ment, csak nekem lett ez ilyen mániám, és eddig úgy volt mindneki hogy jajdecuki majd kinövi, nem is mehettem olyan gimibe ahol ilyesmiket tanítanak, mert biztos majd kinövöm amit sajnos elhittem egy idejig, így most itt rohadok digitális kultúra szakon, amit nagyon nem élvezek, és nem is mennék ebbe az irányba, az a mentalitásom hogyha nem leszek színésznő akkor nem leszek semmi sem, ehhez tartom magam.

Lehet évek múlva lesz a felvételi de én arra gondoltam most kezdenék el nekikészülni az egészhez, mert mindenképpen ezt szeretném csinálni.

Nemrég eszmélt fel a családom is, hogy lehet ez a lányka mégse fogja kinőni ezt a "hóbortot", csak fogalmunk sincs hogy hogy kezdjek neki a nekikészüléshez, főleg, hogy véleményem szerint nagyon bénán mozgok most jelenleg, max tartásom van, mert régen 5 évig balettoztam.

Mit javasoltok?

Minden választ nagyon megköszönök!💚



2023. okt. 10. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nem biztos hogy annyira aggódnod kellene emiatt...ha gondolod, iratkozz be valamilyen táncra. Jó feszültség levezetésnek is.
2023. okt. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja bocsi különórák kilőve. Sztem nem ezen fog múlni, ha egyébként meg jó hangod van, és tehetséges vagy
2023. okt. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha különóra nem jöhet szóba,akkor valami online kurzus? Vagy néha látok neten fent koreográfiákat...
2023. okt. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!