Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bepróbálkozzak a biosz emeltte...

Bepróbálkozzak a biosz emelttel, vagy maradjak a középnél?

Figyelt kérdés

Biológiával szeretnék továbbtanulni, Szegedre biológia alapszakra. Mint a hasonló szakokon is, itt is elég alacsonyak a ponthatárok, és úgy is felvennének simán, ha nem csinálnék emeltet (1 nyelvvizsgám van, lehet hogy addig meg lesz a 2. is). A tanár azt mondja hogy nagyon nem ajánlja azoknak, akiknek nem felvételi követelmény. De nekem van még 2 évem (jövő tanév végén) érettségiig, így szerintem lenne elég időm felkészülni. Van heti 2X normál biosz óránk, 2X 45perc bioszfakt, 2X 45 perc biosz magántanárnál, emellett eljárok könyvtárba is szabadidőmben, ahol elég sok jó bioszos könyv van és szoktam jegyzetelni/tanulni.

A tanár szerint az emeltet csak azok csinálják meg akik orvosira mennek, másnak csak lerontaná a jegyeit. Szerintetek érdemes emeltre készülni vagy tényleg hagyjam?


2010. okt. 18. 18:21
 1/5 anonim válasza:
100%

Ha tényleg ennyire érdekel (engem is) akkor menj feltétlen, ne hagyd magad lebeszélni! Én is biológiával akarok továbbmenni, de én csak fél év alatt készülök fel rá heti 4 órában! Sztem menni fog!:) Plusz ha megvan 60%, akkor +40pont;)

Am énis Szegedre készülök, csak nekem egy évem van még.

2010. okt. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Ha 20 pont van meg, akkor már jár a 40 pont, 60-tól "5-ös". Ha érdekel a biológia csinálj emeltet, menni fog :) Én is emelteztem, sokat készültem rá, és jól sikerült. Minden csak az akaraterőn múlik! Sok előző évekbeli érettségit csinálj, mert az érettségi feladattípusai valóban mások, amiket órán megszokhattál. Ha pedig biosz szakra akarsz menni, akkor ott könnyebb lesz megérteni az anyagot, úgyhogy mindenképpen te jársz jól :) Viszont készülj fel, hogy az első évetekben alig tanultok bioszt, inkább kémiát, fizikát...
2010. okt. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen úgy is szükséged lesz rá. Szerintem ha megy is, szereted is, akkor próbáld meg. Nem olyan nehéz, mint ahogy beállítják...
2010. okt. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

előző évben emelteztem bioszból, és azt a roppant magvas megfigyelést tettem, hogy ha egy kérdés képtelenül nehéznek tűnik benne, akkor valahol mindig ott van a válasz is a szövegben, csak máshogy megfogalmazva, és igazából arra kíváncsiak, hogy az a tudásod megvan-e, ami ahhoz kell hogy felismerd hogy amit kérdeznek az ugyanaz mint amit három sorral fentebb írtak...


ezt már a korábbi évek feladatsoraiból kiszúrtam, de persze amikor ott voltam, én is bedőltem egy ilyennek, vesztettem is rajta vagy nyolc pontot mert fel sem tűnt, teljesen átsiklottam az "elkottyantott" információ felett, és ott hápogtam, hogy milyen feladat már ez, hát honnan kellett volna ezt mégis tudnom, és aztán meg vertem persze a fejemet a falba hogy ééén idióta...


szóval ha pl. matekból jó vagy az ilyen "érdekes feladatok megoldása" kategóriában, akkor szerintem az nagy segítség, mert néha eléggé hasonló gondolkodásra van szükség benne...

2010. okt. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tennék hozzá, hogy előrehozottan egy középszintűt (pl utolsó éved októberében) is csinálj meg, biztos, ami biztos, és utána az emeltet (én így csinálom angollal, de most megyek emeltre)
2010. okt. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!