Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik lehetőséget választanát...

Melyik lehetőséget választanátok a helyemben? Maradjak a régi tervnél, vagy újítsak be?

Figyelt kérdés
Idén kezdem az egyetemet magyar szakon. Úgy döntöttem, hogy idén nem veszek fel minort mellé, hanem harmadik félévtől elkezdek egy szakirányt a magyaron belül. Jövőre pedig felvételizni szeretnék angol szakra is, mellé pedig spanyol minort szeretnék felvenni. A következő helyzet állt elő: egy kicsit meghülyültem. Megtudtam, hogy felvehetek portugál minoros, alapozó órákat, és ha jól teljesítek, jövőre portugál minoros lehetek. Ez a spanyolnál kevésbé keresettebb nyelv, mármint még nem tanulják olyan sokan, mint a spanyolt, ezért talán a jövőben biztosabban lehetne rá támaszkodni. Viszont, őszintén szólva, azelőtt sohasem jutott eszembe, hogy én portugál minoros legyek. Nem tudok túl sokat az országról, sem az irodalmukról, nem ez a fő érdeklődési köröm, amibe részletesen beleástam magam... A spanyolt szeretem, régebb óta tanulom, imádok ezen a nyelven olvasni, de idén semmiképpen nem kerültem volna be a minorra. Mit tegyek szerintetek? Kezdjem el a portugál minort idén, mert talán új lehetőségek (ha csak annyi is, hogy megtanulok egy új nyelvet) nyílnak meg előttem, vagy maradjak azzal, amit eleve elterveztem? Az egyetlen dolog, ami ettől visszatartana, a következő: ha a magyar mellé portugál minort vennék fel, akkor azon a szakon belül nem választhatok már szakirányt, így csak az az egy lehetőségem marad, hogy tanárnak menjek, amit nem akarok. A nyelvszakokkal ez a tervem egyébként, de az más. Egy tanári kiegészítő képzést magyarból még mindig egyszerűbb elvégezni később, mint feladni minden egyebet, amit a magyarral terveztem, nem? Portugálul pedig meg tudnék tanulni, mert elvileg nulla tudással, a spanyolból kiindulva megértem a portugál nyelvű szövegeket - nem hiszem, hogy annyira nehéz lenne így megtanulni. Ha megpróbálom a portugált idén, még mindig leadhatom jövő ilyenkorra, ha geb.sz van, és akkor a magyarral azt csinálok, amit akarok, akkor viszont meglehet, hogy kredittúllépésem lesz, amiért fizetnem kell majd. Mindenesetre azt hiszem, azért parázok ennyit, mert nem tudom pontosan, hogy mit akarok, ill. az ötleteim nem valami életképesek. Szerintetek mit tegyek?
2010. szept. 6. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Huh ez kicsikét bonyolult számomra, mert nem nagyon értek a minorokhoz és szakirányokhoz, nálunk csak simán kellet egy szakirányt választani, így egyszerűbb volt az életem :)

De ha jól értelmeztem a dolgokat és jövőre úgyis angol szakos is leszel, ahol majd tanulhatsz spanyolt, akkor én a helyedben most elkezdeném a portugált is, hiszen tényleg hasonló a kettő. Legalább tudsz még 1 idegen nyelvet, ami, mint mondtad még elég ritkán beszélt is. Lehet meg is szereted a nyelvet meg a kultúrát, ha meg nem akkor simán leadhatod jövőre.

Szumma szummárum én belevágnék a portugálba.

2010. szept. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazából én is afelé húzok, hogy megpróbálkozzam a portugállal. Viszont pont most jártam az ETR-ben, és nem vagyok benne az első negyven jelentkezőben, akiket felvesznek a minorra. .( Úgyhogy erről lemaradtam szeritenm, de azért megvárom a vágást.
2010. szept. 6. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!