Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mi a jó taktika...

Ilyen esetben mi a jó taktika az egyetemen?

Figyelt kérdés

Ha péntek felé lesznek zh-im, de a héten vannak órák is, akkor ilyenkor érdemes kihagyni őket, hogy tudjak többet tanulni? Egyrészről jó lenne, ha több időm lenne, nyomaszt, rettenetesen szorongok, hogy alig van időm egyetem után tanulni, de másrészt meg zavar, hogyha katalógusos órákat kell kihagynom, elkérni mástól, pótolni az anyagot, nehezebben értem meg magamtól, ilyenre pazarlom a hiányzásaim stb. A félév kezdetétől tanulok, de elég nagy anyagmennyiségről van szó, nem csak 1 tárgyból...

Ti ilyenkor milyen stratégiával álltok elő?


2023. okt. 16. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Nem érdemes kihagyni, mert azok éppolyan fontosak. Oszd be az idődet. Nem állít az egyetem teljesíthetetlen feltételek elé.
2023. okt. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Folyamatosan kellene készülni, ha már a jó taktika a kérdés. Ha meg úgysem tudsz felkészülni bejárás mellett, akkor tökmindegy, mit tanácsolunk.
2023. okt. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Amennyiben minden cérna szakad, természetesen bevett szokás, hogy skippelve vannak az órák a ZH előtti napokban.


Ellenben, ha az adott félév kezdetétől folyamatosan tanulsz és ennek ellenére ennyire parázol, akkor hmm.. vagy hihetetlenül rosszul tanulsz és új módszereket kell kipróbálni vagy el kell kezdened dolgoznod az önbizalmad fejlesztésén, mert az egyetem utáni létben kb. instant halál, ha ennyire nehezen megy az önfejlesztés.

2023. okt. 17. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Tök mindegy, manapság átlag diplomával úgyis kitörölheti a seggét mindenki. Van két három szak, amivel érvényesülni, a többi meg olyan, hogy egy segédmunkás is megkeresi azt a bért, amit azzal kapnál. Szóval élvezd ki az egyetemet, hogy pár évig még nem dolgozol, igyál, bulizzál, kibekkeled valahogy a nevetséges és semmire nem való zh-kat, aztán majd ha elvégezted elkezdhetsz keresni mindenféle munkát, hátha valahova felvesznek. XD
2023. okt. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%
#4: pocsék egy életed lehet, ha neked csak az ivás öröm, munka és munka között meg csak annyi a különbség, hogy mennyit keresel.
2023. okt. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!