Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A világ működése lexikont...

A világ működése lexikont forrásnak megjelölni egyetlen résznél a szakdolgozatban elfogadható-e hivatalos forrásként?

Figyelt kérdés
Egyszer már használtam forrásként ezt: [link] de nem volt nyílván nagy horderejű dolog. Most viszont lassan le kellene adnom a szakdogámat és jó jönne, ha azt az egykor megírt részt, (a műanyagok előállítása, felhasználása) most csak bemásolhatnám. Valaki tapasztalt szakdoga író szerint ez elfogadható?

2023. okt. 19. 20:53
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
3 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Van a lap alján egy olyan, hogy "felhasznált irodalom". Azokat olvasd el és azokat hivatkozd le, nem illdomos valaki összegyűjtésére hivatkozni, fel kell keresni az eredeti forrást.
2023. okt. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt akartam, de sajnos nincs ott olyan. Ömlesztve találtam meg, de az mindenre is van, nincs külön szedve. Több 100 forrás.
2023. okt. 20. 18:22
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, hogy hátha jó, mert mégis csak van szerző is meg elérhetőség is megadva.
2023. okt. 20. 18:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Hivatozhat, de kb olyan szinten értékelhető, mint egy magazin.


Olvass bele a forrásokba, legalább az absztraktot. Van egy minta, hogy mi alapján tedd össze, így már nem olyan nehéz. Nem kell mind a százat elolvasnod és lehivatkoznod, de sokkal jobban mutatna 10-20 olyan hivatkozás, mint ez az egy.

Egy házi kiselőadáshoz elég lenne ez az oldal, de egy szakdogába komolytalan, hiteltelen.

2023. okt. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam amúgy, h jó, mert van egy jegyzet a témáról, amit használok. (Ipari technológiák;8. Műanyag előállítás technológiák, PTE, 2012. Dr. Németh Béla. És itt hivatkozik erre a honlapra. Azért bíztam benne, ha egyszer már az alapján megírtam, akkor hátha ide is jó. Sajnos nem nagyon vannak friss jegyzetek, könyvek a műanyagokról. A káros hatásuk más, ott Pub.Meden sok minden van, de az alapokról, mint csoportjai, előállítása alig van bármi friss.
2023. okt. 20. 21:02
 6/8 anonim ***** válasza:
épp ezt írtam, hogy nem kell friss legyen. Nézd meg a hivatkozásokat
2023. okt. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Végül a két egyetemi jegyzet alapján írtam meg azt a részt. Köszönöm a válaszokat:)
2023. okt. 22. 22:48
 8/8 A kérdező kommentje:
Mégegy kérdés: egy doktori értekezést használhatok forrásnak?
nov. 14. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!