Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyek a legneheze...

Szerintetek melyek a legnehezebb egyetemi szakok?

Figyelt kérdés

2023. okt. 23. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Én nagyon gyakorlati beállítottságú ember vagyok, az ÁOK nem okozott kihívást, de biztosan nem boldogulnék a joggal, pszichológiával vagy egy bölcsészképzessel. Bemagolnám, de nem lennék jó benne...
2023. okt. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Az, ami nem érdekel.
2023. okt. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Orvosi-egészségtudományi, jogi, mérnöki-műszaki, természettudományi szakok.

De nyilván mindenki másban jó, szóval vannak akik simán megcsinálják ötösökkel az orvosit és borzalmasak lennének jogon. Nincs olyan, ami mindenkinek egyaránt nehéz vagy könnyű.

2023. okt. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Hát én jelenleg Biológiát tanulok…elég változó tárgyaim vannak és kell a matek is bőven…szerintem ez is nehezebb tárgyak közé tartozik, viszont úgy vélem az orvosi, állatorvosi egyes mérnöki szakok mint pl a villamosmérnöki nehezebb…
2023. okt. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem az, ami nem érdekel.

Számomra az ÁOK-s tananyagok (enyhe túlzással) már majdhogynem könnyűek, de számomra egy szabad bölcsészet kifejezetten megterhelő lenne


Ha azt nézzük, hogy hova mennek inkább szorgalmasabb, kitartóbb emberek akkor szerintem jogi, állatorvosi, orvosi és néhány mérnöki szak a leginkább ide sorolható

2023. okt. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
11%

Ez a “az ami nem érdekel, az a legnehezebb” szerintem bullshit. Persze van benne valamennyi igazság, de kb. ahhoz a lózunghoz tudnám hasonlítani, mint “ha azt csinálod amit szeretsz, soha többé nem kell dolgoznod”.

Bármennyire is szereted a munkád és bármekkora is legyen a hivatástudatod, ha el akarsz valamit érni benne, k*rva keményen kell dolgoznod és vért kell izzadni…


Hiába vagy jó matekból és szereted a matekot, fizikát, ha nem vagy született zseni, akkor mindenképpen könnyebb lesz neked egy informatikus-könyvtáros szak mint egy építészmérnöki, még akkoris ha amúgy a könyvtár természetesen nem érdekel.


Többek között az anyag mennyisége és a számonkérés minősége határozza meg, hogy egy szak mennyire nehéz…

De az is jól tükrözi,

2023. okt. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

De az is jól tükrözi, hogy mennyire is nehéz egy szak, hogy indul e levelezőn vagy sem.


Persze rengeteg szaknál a levelező képzés is képes arra, hogy szavatolja a végzett hozzáértést az onnan szerzett diploma…


De azért egy orvosi elképzelhetetlen, hogy induljon levelezőn, jog meg rengeteg helyen indul úgy.

2023. okt. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
ÁOK (általános orvos szak). Szerintem megterhelésben az viszi a prímet. Természetesen a jog sem kutya. A mérnöki szakokat / TTK-s szakokat pedig helye válogatja...
2023. nov. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!