Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék egyetemet váltani?

Hogy tudnék egyetemet váltani?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy jelenleg BGE-KKK-kereskedelem és marketing szakára járok, de gondolkozok az Óbudai egyetem-gazdálkodás és menedzsment szakán..

Ha úgy alakulna hogy tudnék atiratkozni oda vagy újra kell felvételizzek? Meg természetesen önköltségen vagyok és diakhitelbe ez befolyásol valamit? Vagy ha átkerülnék oda netán akkor tudnám oda csatolni úgymond az eddigi hitelemet amit eddig a BGE-re vettem fel? (diakhitel 2)



2023. okt. 23. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
TO-n kérdezz rá, de valószínűleg újrafelvételizéssel működik, ha mázlid van lehet el tudod fogadtatni az eddig elvégzett tantárgyaid.
2023. okt. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem lenne gond ha újra kellene kezdenem csak hogy ez a diákhitelem miatt nem lesz az hogy pl el kellene kezdenem törleszteni mert másik egyetemnél van hallgatoi jogviszonyom ugye? Vagy attol még a BGE-s hitelem jönne át arra az egyetemre?
2023. okt. 23. 21:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Átjelentkezni azonos képzési területek és szintek között lehet. meg kell nézni az Óbudai egyetem ide vonatkozó szabályzatát. A diákhitel 2.t mindig az adott egyetemnek utalják.
2023. okt. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A diákhitel direkt oldalon ha belépsz le tudsz adni egy módosítási kérelmet hogy a mostani képzést megszűnteted. Illetve ugyanitt aztán le tudod adni az igényt hogy az új egyetemre, szakra utaljanak ha ez is önköltséges lesz.

Ha államin tanulsz tovább akkor is érdemes leadnod hogy lássák hogy újra jársz vhova, mert ha nincs jogviszonyod ha jól emlékszem 3 hónap után kell elkezdened törleszteni, de ha van újra (akár állami is) akkor nem kell.


Alapszakot úgyis az őszi szemeszterrel kezdve tudsz váltani, érdemes a tavaszit vagy megcsinálni még vagy passziváltatni és ha felvettek/átvettek az újra szakra akkor intézni ezt a részt.

Nem gond hogy másik egyetem, én alapszakot önköltségesen végeztem, egy évet kihagytam akkor törlesztettem és utána nappalin máshol végeztem a mestert. Miután feldolgozták a módosítási kérelmet kaptam is üzenetet róla hogy a törlesztési kötelezettségem fel lett függesztve.

2023. okt. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!