Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Debrecen egyetem kollégium?

Debrecen egyetem kollégium?

Figyelt kérdés

Mikor lehet vagy kell kollégiumba jelentkezni valamint melyik lenne a legjobb választás? Mi kell hogy bejussak?

Továbbá milyen az egyetemi élet? Társaság, tanárok, órák?



2023. okt. 26. 18:32
 1/3 anonim válasza:
100%

Kollégiumba nyilvánvalóan csak akkor tudsz jelentkezni ha felvettek az egyetemre.


A legjobb kolik a Kossuth, Campus, Marku. Elsőévesként csak szociális alapon tudsz bejutni.


Ha leírnád hogy melyik szakra, kárra gondolsz az nagy segítség lenne. Van 14 kar talán és több ezer oktató. Ennyit senki nem fog neked részletezni.

2023. okt. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Nem éri meg kollégiumba menni, inkább vegyél saját ingatlant aminek az értéke is nő. Én például Budán vettem egy lakást 18 évesen amikor egyetemre mentem és mire végeztem a BSc és MSc képzéssel (5 év) több mint a háromszorosáért adtam el.
2023. okt. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy valóban nem éri meg szerintem se a koli, illetve társasági élet, kolis bulik oké, csak ma már a hobb koli is van havi 30-40 ezer sok helyen, akkor már inkább kivesztek 3-an egy albit, és fejenként 50-ből kijössztök, és nem kell hercehurca, hogy jelentkezz, felvesznek-e, állandó igazolások stb. Alkalmazkodj a portához meg mindenhez. Szociális életet meg albiban is élhetsz, kocsmába, egyetemi bulikba simán elmentek. Mindenképp érdemes ezt a témát körbeérdeklődni.
2023. okt. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!