Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kell fizikából érettségiznem...

Kell fizikából érettségiznem ha szülésznő szeretnék lennI?

Figyelt kérdés

Eddig ahogy utánajátam azt olvastam, hogy a szülésznőhöz biológia, magyar, informatika, matek és hasonlón tárgyakat lehet választani érettségi tantárgyként. Viszont most a Semmelweis egyete új pontszámítási rendszereét elolvastam egy táblázatban és azt írta ki, hogy a figyelebe vehető 2 érettségi tárgy a biológia és a fizika vagy kémia.

Viszont oda is volt írva, hogy az intézményei pontoknál ami figyelembe vehető az biológia vagy fizika vagy kémia vagy magyar stb..

Kicsit összezavarodtam, szeretném a segítségeteket kérni.

Hangsúlyozom, egészségtudományi kar és szülésznő. Nem orvos.


2023. nov. 5. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét leírt esetben csak opcionális a fizika, mert vagylagos felsorolásban van.

1. eset: biológia kötelező, és a fizika vagy kémia bármelyike választható

2. eset: bármelyik választható.

2023. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ennyi ésszel... "hogy a figyelebe vehető 2 érettségi tárgy vagy fizika vagy kémia vagy magyar stb.." Nyilván nem kötelező érettségizned belőle, így a pontjaidat sem abból számítják. A felvételkor viszont elvárnak tőled egy színvonalas előadást a Banach- és Hilbert terekről.
2023. nov. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves 2. hozzászóló.

Attól mert valakinek nem teljesen világos amit olvasott meg nem azt jelenti, hogy satu agyilag. Különben is, téged minősít, ha egy ismeretlen embernek becsmérled az IQ szintjét. Remélem most boldog vagy, hogy ezt ide leírtad.

Legyen szép estéd!

2023. nov. 5. 17:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Szép estém van, köszönöm, arról nem én tehetek, ha valaki képtelen értelmezni egy meg nem nevezett egyetem felvételi követelményeit.
2023. nov. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!