Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehéz emelt szinten előre...

Nehéz emelt szinten előre érettségizni bioszból vagy kémiából?

Figyelt kérdés
A Zay Anna szakgimnáziumba járok és kémiát nem nagyon tanulunk, bioszt igen. De már nagyon èrdekel az orvosi "èlet" ès a szülèsznő elképzelésemről lemondtam inkább orvos szeretnék lenni. De nem tudom hogy nehéz lehet-e előrehozott érettségit tenni bioszból vagy kémiából? A biosz az könnyű, de a kémia már nehezebb. És nem tudom, hogy menne-e vagy mit csináljak.

2018. jan. 13. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Előrehozott érettségit nem lehet tenni bioszból és kémiából. Előrehozottat csak nyelvből, vagy infóból lehet tenni.
2018. jan. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Előrehozottat nem tehetsz, de "rendeset" igen.

A biosz nem nehéz, a kémia úgy közepesen az. (Persze, attól is függ, mennyire van érzéked hozzá.) Az elméletben nincs semmi olyan, amit ne lehetne simán megtanulni. A számolások már megizzaszthatják az embert, de gyakorolni kell (meg végigcsinálni a korábbi érettségi feladatsorok példáit), ennyi.

2018. jan. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
A biosz könnyű? Hát azért én azt nem mondanám. Láttál már emelt érettségi feladatsort? Vagy az a tananyag könnyű, amit tőletek az iskolában számonkérnek? Mit csinálj: érettségi teszteket. Rögtön meglátod, hogy könnyű-e vagy nehéz.
2018. jan. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
"Láttál már emelt érettségi feladatsort?" - igen, sőt, meg is csináltam (mármint "élesben", és igen, felvettek - orvosihoz kellett)! Igen, a 10 feladatból volt kb. 2 elgondolkodtató, de a többi, igenis könnyű volt! (szerintem)
2018. jan. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat☺
2018. jan. 13. 12:20
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
2-es-4-es, én hozzád nem szóltam. A kérdezőnek válaszoltam. Lehet, hogy te olyan zseni vagy, de nem mindenki az.
2018. jan. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, utólag rájöttem:)
2018. jan. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Most, ha nehéz lesz, akkor nem mész az orvosira, vagy mi fog történni? És, ha nekem nehéz avagy könnyű volt, az hogyan fogja befolyásolni a te készülésedet? És hanyadikos vagy, hogy nem hallottad még, hogy miből lehet előrehozottat tenni?

Figyelj, ez a harmadik kérdés ma, amit a jövendő orvosgenerációjától elolvasok ezen az oldalon, amiben valami kapitális ismereti hiány, el-nem-olvasás, meg-nem-értés áll a háttérben. Úgy sejtem, hogy nem végzős vagy tizenegyedikes vagy, úgyhogy természetes is lehet, ha bizonyos dolgokkal még nem vagy tisztában, de ajj már. Ha csak beszélni akarsz róla, hogy orvosira jelentkezel, miért nem azt írod? Vagy, hogy bátorítást szeretnél? Tessék, én őszintén remélem, hogy sikeres lesz, de ha komolyan elhatározol valamit, akkor járj utána és kezdj el készülni rá. Egy orvos szövegértésén, személyes hajlamán a pontos tájékozódásra, speciel lazán múlhat emberek élete is, úgyhogy minden szerénység nélkül érdemes ebbe az irányba építlezni. Abból, hogy másoknak nehéz vagy könnyű volt, te nem fogsz profitálni. Az egyetem csak nehezebb lesz, de egy csomó átlagembernek sikerül teljesítenie, és szerintem örök szabály, hogy ha valami minden évben az országon belül többszázaknak sikerül, az nem lehet eposzi nehézségű, maximum elkötelezettséget igényel. Hajrá!

2018. jan. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!