Okj villanyszerelő?

Figyelt kérdés

2szakmát ingyen támogat az állam nekem eddig van egy és ez a villanyszerelői lenne a 2dik


Mindenütt utánanéztem és kivolt irva hogy 590ezer forint a képzés díja.


Ilyenkor felkell hívnom őket hogy nekem ingyenes lesz mert ugye 1szakmám van vagy mi a teendő ebben az esetben?



dec. 8. 22:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%
Őket kérdezd! Előfordulhat, hogy be kell fizetni, és csak utólag adják vissza.
dec. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Mert vélhetőleg magán céget néztél, állami oktatásban ingyenes az első két szakma.
dec. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
24%
Ezt gyorsan felejtsd el, semmilyen alapszintű tudáast nem adnak, a másik meg fossák az iskolák a villanyszerelőket (is). Már nem úgy van mint 3-4 éve, nagyon nincs munkaerőhiány, annyi villanyszerelő végez hogy a cégek bőségesen válogathatnak. Ha külföldre tervezel vele akkor viszont nyugaton tárt karokkal, jó munkakörülményekkel és fizetéssel várnak, de Magyarországon már nem érdemes ebben gondolkozni, hála a fél-egy éves gyorstalpalóknak, meg online képzéseknek (röhej) boldog-boldogtalan szakmát tanult, de közben az épitőipar is becsődölt és sok más iparág is haldoklik itthon ahol szakmunkások dolgoznak.
dec. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
77%
Igy van! Nincs sok lehetoseg most a villanyszerelesben
dec. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
72%
Az van, ami mindig: a valódi tudást és a tényleg értelmes szakembereket fizetik meg. Pár hónap jó belépő lehet (nem kis szerencsével mondjuk), de az első pár év komplex gyakorlatot meg kell szerezni viszonylag visszafogott job hoppinggal, és követni kell a változásokat és fejlesztéseket, anélkül kb ugyanolyan elveszett vagy, mint bármelyik betanított melós. Ezért van az, hogy az is igaz, hogy munkaerőhiány van, meg az is, hogy munkaerő-túlkínálat van. Nem egy ligában játszanak, de megférnek egymás mellett.
dec. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

1. OKJ nincs, szakmajegyzék van

2. a villanyszerelő alapszakma, csak szakképző iskola hirdetheti meg, ingyen (harmadszakmásoknak nem, de olyan még nem nagyon van, mert az OKJ nem számít bele)

3. az iskola felnőttképzésben 40%-ra redukálja az óraszámot, mert így kell a legkevesebb óradíjat fizetnie - de ez nem feltétlenül elég bármire is, ha amúgy eleve nem értesz a villanyszereléshez.

4. a korábbi OKJ-s képzést pénzért tartó cégek próbálnak megélni, és fizetős tanfolyamokat indítani, de ezek nem adnak szakmát. Az első google-találat nekem ez volt: [link]

A KÉPZÉS neve "villanyszerelő", de szakmát nem adnak ("megszerezhető bizonyítvány típusa: képesítő bizonyítvány" - ezzel kb. segédmunkás lehetsz.)

5. Ahogy már írták, a legtöbb megyében már túl sok a villanyszerelő. (Köztük rengeteg a kókler.)

6. Még ha tökéletesen értesz is mindent az egy évesre redukált képzésen, önálló vállakozás előtt már pár évig alkalmazottként kell dolgoznod, mert az arra elég, hogy nem csap agyon az áram, és meg tudod csinálni, amit mondanak. De arra nem, hogy ha adott egy feladat, akkor arra fejben kitalálod az optimális megoldást, tudsz mondani egy árajánlatot és egy határidőt.

dec. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Pest megyében mozgok főleg, csomó melós kisbuszt látok "villanyszerelés" felirattal, hát van konkurencia az biztos. Majd ahogy egyre kevesebb munkájuk lesz egymás alá igérgetnek meg elvállalnak minden trágya alkalmazotti karbantartós melót. Szerintem akinek meg volt a magához való esze az látta hová fajul ez a szakma és lelépett külföldre. Az a baj az iskolák még mindig fossák a "villanyszerelőket"...
dec. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
51%
Az OKJ megszünt. Helyette szakképesítési rendszer van, ami egyébként a beharangozón kívűl szerintem nem teljesít olyan rosszul.. Mindenki azt mondta ez nem lesz jó, de amúgy nincs vele baj. És hogy megtanulja-e a szakmát.. Hát mindenki munka közben sajátítja el igazán a szaktudást...
dec. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
75%
Mindegy hogy hivják, a baj az hogy túlképzés van szakmunkásokból, a sok lumpennek még mindig nem esett le hogy behalt az épitőipar és sok más iparág itthon, de azért képezzük csak a leendő munkanélküli szakmunkásokat a semmire. Mindenki úgy teszi tönkre az életét ahogy akarja.
dec. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem hülyeség megcsinálni, ha érdekel/van rá időd/pénzed.


Építőipar leállt, főleg a lakásfelújítások, ahol lehetett rabolni az elmúlt 5-6 évben.


Nincs már az embereknek pénzük felújíttatni, újépítésű meg nem épül annyi.


De attól még érdemes elvégezni, csak ezeket tartsd szem előtt.

dec. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!