Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE, Pázmány vagy Károli?

ELTE, Pázmány vagy Károli?

Figyelt kérdés
A Pszichológia képzés mennyire erős, hatékony és mennyire elismert az az egyetem?

dec. 23. 14:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
A Károlit tartják a legtöbbre a szakmában, az ELTE kutatás szempontjából elismertebb.
dec. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%
Az első nem szakmabeli. Az ELTE, Debrecen, Pécs amik a legerősebbek a szakmában, a Károli kb. harmadosztály. Az ELTE mesterszakon folyamatosan a károlisok felzárkóztatása folyik. 😂😂
dec. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%
#2: felzárkóztatni mire? Ez így komolytalan kifogás...
dec. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%
3. A normális egyetemi színvonalra. A “gyakorlatias”, “barátságos” (értsd: alacsony színvonalú) oktatás átka.
dec. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

Voltam ELTEs es voltam karolis is. Iszonyat nagy kultursokk volt elterol atmenni a karolira mikor ujra jelentkeztem mashova, a tanarok hozaallasatol kezdve a felszereltsegig. En speciel szerettem hogy ahova szakra en jartam a Karolin ott ha jol emlekszem 9en voltunk 2 minorossal, elten meg a majorosok is 25en voltunk nem tudott rank ugy figyelni a tanar. Nev szerint ismertek tudtak ki vagyok, mindenkire oda tudtak figyelni, es az egyik tanar mar elso evtol tobb figyelmet szentelt ram mint barki masra a csoportbol mert az osszehasonlito nyelveszet volt a szakterulete es engem is eppen ez vonzott, ezert mentem el egy nyelvszakra.


Ha barmi problemam volt 2 nap sem kellett hogy visszavalaszoljanak az emailemre, es kezuk labukat tortek azert hogy meg lehessen oldani a problemat ( betegseg miatt nem tudtam reszt venni a gyakorlati orakon de nem szerettem volna bukni a targyat, igy volt hogy oran kivul delutan skypeon hivott fel a tanar vagy tartott egy teams meetinget ahol csak mi ketten voltunk es nekem is ugyanugy elmondta az anyagot es beirta hogy reszt vettem az oran nem volt hianyzasom.)


Nem hinnem hogy a Karoli oktatasi minosegben rosszabb lenne az ELTE-nel, amit tudni kell azt leadjak , az hogy az elte tobbet var el es sokkal precizebben probal meg mindent visszakerni az egy masik dolog. Arrol nem beszelve hogy nemelyik ELTEs tanar is fennhordja az orrat hogy jajj mas egyetemrol jott biztos nem tud semmit.


Az ELTEnek megvan az alapszakhoz tartozo osszes kurzusa es erre epul fel a mester is. Az hogy a Karolin 1-2-3 tantargy nem zgy volt megtartva alapszakon es ha elmesz mesterre mashogy varjak el az nem minositi lefele a Karolit semmikepp szimplan nekik mashogy volt felepitve a tanrend lehet hogy bizonyos teruleten ok erosebbek csak epp elte mesteren ez mar nem bukik ki.



Igen belemehetunk hogy az ELTEnek a legnagyobb a presztizse mert tenyleg az, de a kutyat nem fogja erdekelni pszicho szakon vegzetteknel hogy ELTEn vagy Karolin vegeztel, hidd el nekem.

dec. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%
5. De nem pszichológia szakos vagy, igaz?
dec. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%
Én meg pont azt hallom, hogy amikkor Eltések mennek Károlira mesterre, akkor teljesen le vannak blokkolva amikor először kell iskolákba menni gyerekekkel foglalkozni. Mert nekik inkább elméletiesebb volt a képzésük, míg a Károlin sokkal több volt a gyakorlat
dec. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%

7. “ Én meg pont azt hallom”


Károlisoktól, igaz?

dec. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
41%
Ezt most konkrétan a pszichológusomtól hallottam, ő a mestert a Károlin végezte, az alapdiplomát pedig asszem debrecenben. De azt elég sokat hallani, hogy a Károli gyakorlatiasabb
dec. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

9. Ugye azért benned is vannak kételyek, ha egy károlistól olyanokat hallasz, hogy a károlis képzés “gyakorlatiasabb” (értsd: gyengébb)? Az összes másodrendű egyetem ezt hirdeti magáról (BGE, Károli stb.).


Egy szóval se mondom, hogy a Károli rossz lenne, de azért legyünk már kicsit őszinték, reálisak. Én se mondom azt, hogy az ELTE sokkal gyakorlatiasabb, mint a Stanford, csak azért, mert gyengébb.

dec. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!