Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE, Pázmány vagy Károli?

ELTE, Pázmány vagy Károli?

Figyelt kérdés
A Pszichológia képzés mennyire erős, hatékony és mennyire elismert az az egyetem?

dec. 23. 14:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
41%
Mégis miért lenne a pszichológiánál hátrány ha gyakorlatiasabb a képzés? A legtöbben nem kutatni mennek, hanem pszichológusnak, ahol igenis előny ha van konkrét tapasztalata és nem csak vizsgákra magolt
dec. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%

#11 Gondolom te sem jártál pszichológia szakra... Szerinted ezen a szakon mit jelent a "gyakorlatias" kifejezés? Több terepgyakorlatot? Csak mert abból nincs több a Károlin. Az meg, hogy az ELTE-sek nem mernek gyerekhez szólni, hatalmas baromság. Az ELTE-n már az alapképzésen van kórházi terepgyakorlat, ami nem mondható el mindegyik egyetemről. A mesteren gyerek szakosként pedig gyerek osztályon vagy szakszolgálatnál van terepgyakorlat, ahogy a Károlin is. Legalább a hülyeséget nem kéne terjeszteni...

Egyik egyetem képzése sem igazán gyakorlatias, akárki akármit állít. Hogyan is lehetne? Nem nagyon lehet "élesben" gyakorolni ezeket a dolgokat. Az egyetem elméleti alapot ad. Minden egyébhez szakmai gyakorlat és továbbképzések kellenek, mert senki nem úgy fog kikerülni az egyetemről, hogy akkor ő egy felkészült, tapasztalt pszichológus, hanem úgy, mint egy pályakezdő, aki fel tud venni néhány tesztet meg egy első interjút, aztán nagyjából ennyi. Vannak Károlin végzett munkatársaim. Teljesen rendben van a tudásuk, de semmivel nincs több gyakorlati tapasztalatuk, mint pl. az ELTE-n végzetteknek. A terepgyakorlatainkat pedig többen is konkrétan ugyanott töltöttük, ugyanabban a kórházban, ugyanannál a szakembernél, pedig másik egyetemre jártunk különböző években.

A "gyakorlatorientált" pedig pontosan azt jelenti, amit korábban is írtak. Azok az egyetemek hirdetik ezt magukról, amik az elméleti képzésükkel nem büszkélkedhetnek. Évekkel ezelőtt a Károli is ebben a cipőben járt, valószínűleg azért kezdett el ez így terjedni. Mára azonban nem gondolom, hogy nagy különbség lenne a képzések között. Az egyetemek sem hülyék, igyekeznek egymáshoz és a hallgatók igényeihez alakítani a tanterveket, legalábbis én az ELTE-n abszolút ezt tapasztaltam. Ha az egyik egyetemnek van egy jó megoldása valamire, a többi is próbálja átvenni. Ha a hallgatók egyértelműen jelzik, hogy bizonyos dolog nem jó így a tantervben, mert mondjuk így nem fogják őket felvenni a szakképzésbe, akkor változtatnak. Nekik is érdekük, hogy versenyképes tudást nyújtsanak.

dec. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
31%

#6 nem, en spec nem pszichos vagyok de mindket egyetem mindket kepzeserol (mester&alap) is van ismeros, igy osszegeztem azt amit 1: en ismerek a ket egyetemrol, 2: amit ok mondtak nekem.


Tovabbra is ott a bibi itt a rendszerben hogy mivel nem egyseges az “alaptanterv” igy az elte a sajat alapszakara epiti a mestert es benne van a pakliban hogy a karolin epp arra ott nem a legnagyobb hangsulyt fektettek es vice versa.


Olyan embert nem fog itt talalni aki megjarta az alapot es a mestert mindket egyetemen , mert o lenne az egyetlen aki atfogo kepet tudna errol adni

dec. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszpkat, sokat segítettek!
jan. 7. 08:50
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a Pázmányra járok, szeretem nagyon. Ilyen gyakorlat&kutatás mixed, ELTE és Károli között van valahol. A közösség is nagyon befogadó, a tanárok is jók. Eddig a többi válaszoló nem írt róla, de én tudom ajánlani, ha még így az utolsó napokban benne van a pakliban nálad.:)
febr. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó válaszoló! Örülök, hogy hallok végre valamit a Pázmányról is. Megkérdezhetem, hogy vannak-e online órák is, vagy csak jelenlétiben tartják az oktatást? Még vacillálok a Károli és a Pázmány között, ezért kérdezem. :)
febr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem #15 vagyok, de szintén Pázmányos. :) Nincsenek online órák, egy-két szabadon választható tantárgy van csak ahol jelenléti oktatás helyett online elküldik az anyagot és csak vizsgázni kell belőle.

Egyébként én is ajánlom a Pázmányt mindenkinek aki gondolkodik rajta, csodás a közösség, a felsőbb évesek nagyon sokat segítenek és az órák is jók.

febr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nincsenek online órák. Én javaslom a Pázmányt, Károli BTK Campus nagyon kieső helyen van. (persze lehet, neked pont közel van)
febr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!