Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha januártól megemelik a...

Ha januártól megemelik a tanárok fizetését, akkor megszűnik a tanárhiány?

Figyelt kérdés

Vissza fognak menni a pályaelhagyók?

A fiatalokat szerintem már végképp elriasztották ettől a pályától, szerintem nem fognak továbbra sem sokan tanárképzésre jelentkezni.


jan. 2. 23:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

1. Az a bruttó 530 ezer még mindig szerény fizetés a diplomások között. Ez kb. egy lidles eladó jövedelme.

2. Ne feledjük el, hogy az alacsony fizetés csak az egyik probléma a sok közül!

Ez az emelés arra elég, hogy ne menjenek el még többen, de akinek egyszer tele lett a hócipője, az valószínűleg nem fog visszatérni.

jan. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Én akiket ismerek pályaelhagyó tanárokat nem mennek vissza, csak 1-2 kivétellel.

Van köztük több nyelvtanár is, konkrétan nyelviskolákban vagy magántanárként a dupláját is simán megkeresik ennek.

Van egy matek-fizika szakos "leszerelt" tanár ismerősöm is, ő most az Aldiban dolgozik, amikor ráér tart 1-2 korrepetálást, neki ennyi bőven elég a tanításból.

De még számtalan példát tudnék felsorolni. Nem egy olyan ismerősöm van, aki most többet is keres. Még ha nem is szereti a munkáját, legalább kaphat a gyereke fogszabályozót vagy eljárhat tánc órára heti kétszer.

jan. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy mennek. Sőt. Egy átlag bolti eladó, gyári munkás kb ugyanannyit keres.

És ez nem is a legsarkallatosabb pont, gyakorlatilag nincs jövőjük. 30 év múlva, majd 100 ezerrel többet keresel? Ez nem jövőkép. Bármennyi túlórát elrendelhetnek ingyen, rengeteg plusz munka ingyen, mindenért ő a felelős, és még csak csúnyát sem mondhat az iskoláról. Se sztrájk joga, se szólásszabadsága nincs, még a saját szabadságával sem ő rendelkezik.

jan. 3. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Pályaelhagyó tanár-szerűség vagyok én is, nettó 2 millió feletti fizetésért multinál. Imádok tanítani, de szerinted mikor fogok visszamenni bruttó 500-ért?
jan. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem fognak. Ki az a hülye, aki 5-6 évet elbaszna egy kemény, szivatós tanárin, hogy utána nyomorogjon? (Jelen🤣) Nem választanám megint, az biztos, de már késő, negyedévesként.
jan. 4. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez az emelés arra jó hogy aki most tanár az ne halljon éhen.
jan. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Remélem még több tanár hiány lesz.. le a tanárokkal!!!!!!!
jan. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

4-es, ha innen kirúgnak, és 50 év felett multinál már nem kellesz.

7-es, miért is?

jan. 6. 13:57
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Mert a tanárok gyászok
jan. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy ez akkora csábítóerő lesz, hogy tömegesen rohanják meg a tanárképzéseket. Sajnos nem csak a fizetés a probléma, hanem a túlterheltség is, a merev szabályozás, a fenntartói lekezelés, a forráshiányok...

El tudtok képzelni olyat, hogy tavaly leszóltak nekünk a Tankerből, hogy annyira ne nagyon vigyük már versenyeztetni a diákokat, mert nem tudják kifizetni a jelentkezést/utat/szállást. :D Persze eredmény legyen felmutatva, mert kell a statisztikába.


Tanárként én nettó 350E Ft-ra számolok körülbelül a mostani emeléssel. Hát mit mondjak... Kezdőként okés is lehetne (bár a multis ismerősök bőven többel indítanak), a majdnem 10 év gyakorlattal, diplomákkal, nyelvvizsgákkal viszont szerintem nem valami nagy összeg.

Fentebb is írták, hogy sajnos az előmeneteli rendszer teljesen megszűnt az életpályamodell kivezetésével, így nem kiszámítható a pályakép. És még a pontozó rendszernél nem is tartunk, amivel még csökkenthetik is a fizetésünket. Itt sem világos, hogy mi alapján lesz ez megszervezve, de én rengeteg papírmunkát, beszámolási kötelezettséget sejtek mögötte. És persze feszültséget a kollégák között, ami szerintem nem egészséges egy összetartó iskolai közösségben.


Imádok tanítani, így egyelőre marad ez. De azért képzem magam folyamatosan, hogy adott esetben tudjak váltani is.

jan. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!