Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha januártól megemelik a...

Ha januártól megemelik a tanárok fizetését, akkor megszűnik a tanárhiány?

Figyelt kérdés

Vissza fognak menni a pályaelhagyók?

A fiatalokat szerintem már végképp elriasztották ettől a pályától, szerintem nem fognak továbbra sem sokan tanárképzésre jelentkezni.


jan. 2. 23:24
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Én azt az egyet nem értem, amikor azt írjátok, hogy ez a pályakezdő diplomás fizetés. Hol? A fővárosban lehet. Én vidéki multiban dolgozom, és diplomás emberek bruttó 500.000 alatt kapnak.

Szóval máshol sincs kolbászból a kerítés.

Egyébként a többivel mind egyetértek, amit mondtatok.

Azt én sem hinném, hogy most a fiatalok tanárképzésre jelentkeznének, mert annyira le van járatva a pálya, hogy senki nem akar oda menni.

jan. 6. 17:21
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

11


Azt is számold hozzá, hogy mennyire jön ki a havi lebontás a cafetériával, szép kártyával, jutalommal, prémiummal. Van ahol céges autó-benzin, céges telefon, céges laptop is van. Csapatépítők, sportolási lehetőség, nyelvtanulási támogatás, stb. Ezek nincsenek egy tanárnak egyáltalán. Se pályakezdőként, sem később...


A multinál szerintem nagyon nehéz átlátni, hogy mennyi az annyi pontosan, hacsak nem ismerősöd az illető. Különben köt a céges titoktartás. Simán lehet, hogy X ember jóval nagyobb fizut kap, ugyanazért a pozícióért, csak mert magasabb volt a bérigénye és jobban ki tudta harcolni. Illetve azt is belevehetik, ha időközben továbbképzést, nyelvet vagy valami pluszt még elvégeztél közben.


A multi témánál én akkor nyeltem egyet, amikor a BSc diplomát még kezébe sem kapó kislány (teljesen átlagos 23 éves, minden tekintetben) ismerősöm tavaly szeptemberben elkezdett dolgozni sales asszisztens pozícióban, nettó(!) 600E Ft-ért.


2 éve a saját diákommal beszélgettem, akinek akkor annyi volt a kezdő fizetése egy érettségi+szakmával egy gyógyszergyártó cégnél irodai munka, mint amit én most várhatok, azaz nettó 350E Ft.

jan. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
12. Na ja. S ne felejtsük el azt sem, milyen brutális az az 5-6 év képzés, ami tele van szivatással, érdekes módon pont nem a pedes, pszihós tárgyakkal szivatják az embert. 3.5-es átlagot kell hozni minden évben, 2 szakkal, aztán fizethetsz félévente félmilliót. Én akkor szálltam ki ebből az egészből, amikor már a lakhatásomat se biztosították, ergo, mehettem volna egy vagyonért albérletbe, s közbe retteghettem volna, mikor csapnak át önköltségesre. Csodálkozik még valaki, hogy kb senki nem megy tanárnak. Én nem, ezt a részét valahogy soha nem említi senki.
jan. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!