Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2,5 hónap alatt fel lehet...

2,5 hónap alatt fel lehet készülni matek érettségire?

Figyelt kérdés

0-rol szeretnék felkészülni, mert megvan a 12 osztályom, érettségiztem 4 évvel ezelőtt töriből és németből. Sajnos többi tantárgybol hiányzás miatt nem engedtek. Most pótolnám mert szükségem lenne az érettségire...


Májusban csak matekból szeretnék elmenni, mert az a mumus.


Szeptemberben, vagy jövő májusban pedig magyarból és a választottból..


Töltöttem le tavalyi/előtti érettségi feladatsort de sajnos nem emlékszem szinte semmire matekból. Fel tudnék készülni 2-2,5 hónap alatt ha kétnaponta 1-2 órát tanulnék rá? Pár órát tanárhoz is elmegyek..

Elégséges lenne a cél, azzal megelégszem.



jan. 14. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem fel. A középszint nem nehéz. Tanulmányozd a függvénytáblát, YouTube-on is van segédanyag bőven. Hármast is lazán össze lehet hozni.
jan. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Elégségesre ez elég idő. Az első reszből meglehet a kettes és az tényleg csak alapvető ismeretek és nulla gondolkodás. Oké, a kombinatorika sokaknak okoz nehézséget, de minden más teljesen szimpla tankönyvi feladat.


Ha nincs is meg esetleg a kettes, akkor mehetsz szóbelire ami még +1 hónap írasbelitől és tudnál rá készülni aktívan egy tanárral. Teljesen reális, hogy kettessel átmész.



DE!! Ez csak akkor fog sikerülni, ha aktívan teszel érte és pótlod a hiányosságokat. Hétvégéiden csak tanulnod kell majd és hétköznap is legalább 2 órát matekozz. Az a baj, hogy vannak nagyon alap dolgok, pl szerintem ennyi kihagyás után egy egyszerűbb egyenletet se tudnál rendezni és főként nem tudnál egyszerű képleteket se értelmezni meg használni. Viszont ezen mind lehet segíteni és csak rajtad múlik!

jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!