Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol tudnék egy boncolást...

Hol tudnék egy boncolást végignézni?

Figyelt kérdés
Boncmester szeretnék lenni, nagyon vonz ez a szakma. Szinte biztos vagyok benne, hogy birnám de azért megnéznék egyet.

jan. 16. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Egészségügyi szakközépiskola --> szakmai gyak

Orvostudományi egyetemre sikeres felvételi --> patológia gyak

jan. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Kutatók éjszakáján szokott lenni boncolás bemutató, csak nagyon népszerű, ezért hamar be szoktak telni a helyek.
jan. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
#2: hagyd már, fele úgyis kimegy hányni, azok helyére bemehet
jan. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1 nem patológus szeretnék lenni hanem boncmester.


Kutatók éjszakája jónak tűnik. Köszönöm a válaszokat.

jan. 16. 12:47
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
Sosem értettem, hogy miért akar valaki boncmester lenni.
jan. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Bellatrix:3 válasza:
69%

Mert ez érdekli. Plusz ez is egy ugyan olyan szakma mint a többi. Én is az akartam lenni, csak 150cm vagyok és nagyon max 50 kg így nem vagyok alkalmas, a tetemek emelgetésére. És ugye az ember egyedül dolgozik általában és valahogy át kell pakolni a testet egyik helyről a másikra.

De mindenképpen nézz meg egy boncolást, mert ott derül ki, hogy tényleg bírod-e. Nekem nem volt gondom sőt nagyon érdekes volt.

jan. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is kíváncsi lennék mert lány vagyok 160 cm max50 kg, de egyszerűen kétlem, hogy csak e miatt nem lehetek alkalmas hisz vannak nő boncmesterek is. Legalábbis remélem mert ha tényleg ez az „álom" szakmám akkor nagy buktató lenne...
jan. 31. 08:18
 8/8 Bellatrix:3 válasza:
69%

Sajnos eléggé nagy hátrány, mert az ember az esetek 90%ban egyedül van a boncteremben és ha 2-300kg a test azt neked kell emelni, senki nem fog segíteni. Külföldön vannak ja, mert ott felteszik helyetted a testet ha olyan helyen dolgozol. Ha a vizsgán át is mész nekem pl azt mondták ha sikerül is, nem nagyon vesznek fel, mert hát lány is vagyok, meg egyedül dolgoznék és nincs az az isten hogy valaki folyton ott legyen, hogy nekem segítsen. De ez egy olyan szakma amihez rengeteg lelki erő is kell a gyomor mellett. Mert most lehet, hogy úgy gondolod, hogy bírni fogod meg minden, de az első durvább esetnél ( csecsemő, gyerek, vizihulla, 1-3 hetes tetem stb.) ezek meg tudják dobni az embert. Én mondjuk láttam mindent is engem nem rázott meg, mert el tudom választani a munkát és nem hagyom hogy meghasson az ilyen, mert ez teszi tönkre az embert ha nem munkaként tekint rá.

Egyszer mindenképpen menj be és nézz végig egy boncolást, plusz készülj fel hogy ez a szakma még mindig úgy van vele hogy a nők úgysem bírják. A súlyemelés meg a szagok ezeket számold bele. Meg kell nézni hogy bírod.

jan. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!