Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon gáz, hogy nem bírom...

Nagyon gáz, hogy nem bírom végignézni a sorozatot angolul?

Figyelt kérdés

Tudok egész jól, most a Trónok harcát kezdtem el.

De egy részt 4 óra alatt, ha befejezek. Állandóan ilyen szavakat kell kikeresni, hogy lándzsa, nyereg, tengely, lázadó, felkelés, gyeplő, hódítás stb. 2 alkalommal legalább a fontosabb részeket, egyszer simán utána kikeresed a szót és újból. Kegyetlen.

3,5 rész után feladtam.


2017. okt. 25. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem jól csinálod.

Előbb olyan sorozatok kellenek,ahol viszonylag kevés az ismeretlen szó, illetve nem kell egész sorozatrészt végignézni, amíg nem rendelkezel megfelelő méretű szókinccsel.

Ez utóbbi esetben jobban jársz talán,ha régi, általad már ismert sorozatot választasz,amit azért újra megnéznél.

2017. okt. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt mondják meséket kell nézni, de azok nem érdekelnek, meg tényleg túl egyszerűek. Annak idején a Demónát meg a Jégvarázst néztem angolul.

Gyilkos elmék, Grace klinika, Castle ezekkel ugyanúgy járnék, pedig ismerem.

Ezt már régóta szeretttem volna. Az első rész viszonylag gond nélkül ment. Most kiírtam a fontosabbakat, nagyjából mennek, ha többször előfordul. De hát ezeket alapból nem használod. Pedig a nyelvezete egyszerű, lassan is beszélnek.

Nézek inkább vígjátékot, ezt meg meghagyom magyarul.

2017. okt. 25. 12:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sorozatnézés közben nem szabad szótárazni. Azért nézed a sorozatot, hogy sokszor kontextusban találkozva új szavakkal megtanuld őket. Nem azért, hogy úgy tűnjön, hogy hű de modern vagy, közben meg a kiszótárazom-bebiflázomnál megrekedtél.
2017. okt. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem ragadtam meg, hanem, ha nem nézed meg az alapszavakat, akkor nem tudod miről beszélnek 5 percig.

Ezek meg tipikusan történelmi, harcos szavak. Aki játszik ilyenekkel, az biztos tudja. Az első részt megállítás nélkül néztem, de így egyre bonyolódik. Van amit nem lehet kikövetkeztetni szerintem.

De köszi, meggondolandó a válaszod.

2017. okt. 25. 12:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell kétségbe esned. Angolt tanulsz x éve, nyilván azért már van egy alap tudásod, de a suliban nem arra készítenek fel, hogy tudj angolul olvasni vagy tudj angol nyelvű filmeket és sorozatokat használni, hanem az a cél, hogy a tanterv szerint haladj és majd le tudj érettségizni, legyen egy alap nyelvtudásod. Minden alap témáról tanultok pl.család, közlekedés, környezet stb. a szintnek megfeleloen, de nem tanultok pl. szakkifejezéseket, amikkel ugyanúgy találkozhatsz, ha szeretnéd is használni az angoltudásodat. A szókincsbővítésre nagyon jó a film, sorozat, de csak akkor ha már azért nagyjából érted, hogy miről van szó és tudod követni a dolgokat, de olyan, hogy valaki tényleg ért minden szót és tudja a jelentését az azért nagyon “ritka” és nem is szükséges ahhoz, hogy megértsd a történetet. Nagyon sok minden van, amit szövegkörnyezetből ki lehet következtetni, de elvontabb vagy nem kézzel fogható dolgokat, idiómákat stb. már nehezebb megfejteni. Valamint minden sorozat más és más, pl.a Trónok Harcában rengeteg az ilyen hadi és történelmi kifejezés, akkor egy Kártyavár tele van politikai és gazdasági kifejezésekkel, a Houseban orvosi szakszavak vannak, egy Orange is the new black tele van szlenggel stb., tehát mindegyikhez hozzá kell szokni, meg kell tanulni azokat a szavakat és majd belerázódsz. Azzal sincsen semmi baj, ha közben szótárazol és kiírod a szavakat (mondjuk tény hogy időigényes és nem olyan jó móka így filmezni) mert ezek időközben rögzülnek és egyre kevesebbszer kell majd szótáraznod. Most lehet mondani, hogy még nem tart itt a nyelvtudásod, még fejleszteni kellene stb és addig ne próbálkozz ilyen módszerrel, de ilyen szavakkal máshol pl. suliban, nyelvtanfolyamon nem nagyon fogsz találkozni, és sosem lesz olyan, hogy mindig minden szót érteni fogsz. Szerintem inkább arra kellene törekedned, hogy ne kelljen utánanézned minden szónak, hanem próbáld kikövetkeztetni a jelentésüket és úgy megérteni, még akkor is ha esetleg nem tudnál rá magyar megfelelőt mondani. Próbálj ki más sorozatokat, filmeket is hátha azok jobban tetszenek vagy jobban érted őket.
2017. okt. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
#1-es vagyok,még amit ajánlok,hogy érdemes közben az adott témába vágó blogokat olvasgatni,hogy felszedd a kifejezéseket. És filmeket is érdemes egy téma köré csoportosítani az elején,ha már viszonylag elvagy,akkor kicsit átmenni más témára.
2017. okt. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!