Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 4 hónap alatt sikerülhet...

4 hónap alatt sikerülhet emelt kémiából és biológiából 80% fölöttit írni?

Figyelt kérdés
Múlt évben érettségiztem a biológiám 70%-os lett a kémiám viszont csak 40%. Ha mostantól minden nap 4 órát tanulok írhatok mindkettőből 80-85%osat?

jan. 22. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Gyakorolj érettségi feladatokat, nekem ez nagyon hasznos volt. Egyébként van rá esély
jan. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem akarlak elkeseríteni, de a kémia nem hiszem. Bár azt csak te tudod, hogy az előző mért sikerült olyan rosszul. Ha csak azért, mert nem készültél rá eleget, akkor talán, de szerintem a napi 4 óra tanulás nagyon kevés, főleg ha a két tárgyra együtt szánsz annyit.

Én tudom magamról, hogy nem vagyok egy kémia zseni, 4 évig emelt óraszámban tanultam a kémiát és így első nekifutásra 55%-ot értem el. Annyira el is ment a kedvem az egésztől, hogy inkább elkezdtem egy másik szakot, amit persze utáltam és a téli vizsgaidőszakban határoztam el, hogy megpróbálom újra az érettségit. Én is ilyen január vége körül kezdtem el készülni, mindent teljesen az alapoktól, napi minimum 10-12 órát foglalkoztam vele (nekem nem volt mellette biosz) és így sikerült 79%-ot produkálnom májusban. Nyilván ha egy kicsit több érzéked van hozzá mint nekem és tavaly csak minden sz@r összejött, azért nem sikerült jóra megírni, akkor esetleg elég lehet napi 6 óra, de de ennél kevesebbel nagyon húzós mert a számolásokra sok idő kell, hogy rendesen begyakorold.

A biosz szerintem hozható ennyi idő alatt, de annál meg arra figyelj, hogy májustól már csak az új NAT szerint lehet vizsgázni és bővült a követelményrendszer, szóval mindenképp nézz utána, hogy mit kell pluszba megtanulni.

jan. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Nem
jan. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Emberfüggő, de a napi 4 óra szerintem még a leghatékonyabban tanuló embernek is kevés.
jan. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Akkor legyen egy kis ellenpélda is: :) 80 százalékos emelt kémiát írtam, 0-ról készültem fel kb.9 hónap alatt. Ma már végzett gyógyszerész. Kémiából megcsináltam az összes közép és emelt érettségi számolásokat, Ötösöm lesz kémiát is majdnem teljesen (nem kell minden persze, de ez ismertette meg velem az alapokat). Kemiaerettsegi.hu tanfolyamára mentem el úgy a legvégén, tt kaptukmeg az összes érettségi feladatbankot/feladatsort tematikusan, fokozatosan erősödve, nagyn segített ez a végén.
jan. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
De én ezt egy kihagyott évben csináltam, tehát nagyon sok időm volt tanulni, s tanulta is egész nap.
jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
*tanultam
jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!