Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek beállítottságú emberek...

Matek beállítottságú emberek hozzászólásait várom. (? )

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, nektek hogy ment/megy a matematika a hétköznapi életben, matematika órán, esetleg fakultáción?


Szeretem a matekot...tanulok rá rengeteget naponta(fakultáció), és sajnos azt kell észrevennem, hogy jó nagy többség, "szinte" semmi tanulással is képes elérni azt, mint nekem napi több órával, amit egy szép kis fejfájással zárok.


Azokat a megjegyzéseket is nagyon tudom díjazni, mikor kijelenti a tanár(esetleg diák), hogy ez egyszerű..igen, igen, majd az lesz, ha megértem, akkor persze könnyebb átlátni, de mitől van az, hogy egyes embereknek, sikerül rögtön az órán felfogni a dolgokat?


Mi játszik közre ebben a gondolkodásban?

Ha van valami érdekes hozzáfűzni valótok, akkor azt szívesen fogadnám.


Előre is köszönöm.


2010. okt. 23. 19:58
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
83%

Én elég jó vagyok matekból, de tanulni mindenkinek kell.

A lényeg annyi hogy fakton/órán tudom hogy jobb baromkodni, de akkor jobban megéri figyelni. Ha órán megérted az már félsiker. Otthon megírod a leckét, átnézed az órai munkát.

Nekem körülbelül ennyi elég, és 5-ös vagyok. Versenyek előtt 2 héttel szoktam egy kicsit rákészülni, de nem túl sokat, összesen max. 2-3 órát, ami sokat segít, így még versenyeredményeket is lehet elérni:)

Remélem tudtam segíteni:)

2010. okt. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
szia... én most az ELTE TTK matek szakra járok... velem is kicsit ez a helyzet... de ha igazán érdekel és szereted a matekot, akkor ez egy idő után át fog törni, és elkezdesz matekul gondolkozni... ne aggódj... menni fog...
2010. okt. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Első!

Eszem ágában sincs baromkodni...mindent egytől egyig leírok, odafigyelek végig.

Ha matek fakt.-ra járok, ez a minimum.


2-3 órát én (minimum)naponta tanulok rá.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2010. okt. 23. 20:34
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

Valószínű, hogy neked a jobb agyféltekéd dominánsabb, így ezek a tiszta logikai dolgok nehezebben mennek.

[link]

Őszintén szólva én el sem tudom képzelni, hogy milyen ez. Azok közé tartozom, akik nagyon könnyen átlátják ezeket a dolgokat, tipikusan a "nem értem, hogy mit nem értesz"-típusú ember vagyok. De tudom, hogy ez adottság, sajnos nem tudsz vele mit tenni, tanulj rá sokat, ahogy most is teszed, idővel könnyebb lesz, jobban észre fogod venni ezeket a dolgokat.

2010. okt. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ezt a linket köszönöm szépen. Igen érdekes az, ahogy ezt most megnéztem...viszont a forgást nem tudom megfordítani...
2010. okt. 23. 20:47
 6/21 anonim ***** válasza:

Én sem, nekem csakis balra forog, és kész. Gondolom, neked meg jobbra :)

Persze ez csak ilyen netes cucc, szóval inkább játék, nem szabad túl komolyan venni :) Ettől még sajnos meg kell tanulni a matekot is :)

2010. okt. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Viszont idegesítő, hogy csak jobbra, másnak meg mehet balra is.

Érdekelne a háttere.

Sajnos meg kell tanulni igen, viszont látom a szépségét is, ami nélkül már rég otthagytam volna, ahol van...

2010. okt. 23. 21:03
 8/21 anonim ***** válasza:
azta, ezt egyesek tényleg jobbra látják, aszerint, hogy melyik agyféltek a domináns? Marha jó. Az mit jelent, ha el nem tudom képzelni, hogy jobbra is tud menni a táncos, akárhogy igyekszem úgy látni?
2010. okt. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
nekem csak jobbra megy... balra egyáltalán nem
2010. okt. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
Hát én ugyan ezt kérdezném tőled: Te hogy tudod elképzelni hogy ez a táncos balra forogjon? Nekem egyértelműen jobbra forog.
2010. okt. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!