Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki segítene milyen téren...

Valaki segítene milyen téren válasszak szakot?

Figyelt kérdés

reál tantárgyakból nem igazán vagyok jó, egyedül a mateket amiben szerintem tudnék fejlődni és ha odatenném magamat, megtudnám csinálni. A humán tantárgyakból viszont nagyon is jó vagyok. Jelenleg 11.es vagyok és már kérdezik, hol szeretnék tovább tanulni... amit még most sem tudok... és szégyenlem, vonz az irodai munka, azon belül szeretnék dolgozni majd az életem során szerintem és erre elvégeznék egy szakot ha van, esetleg valami jó irodai munkát tudtok ajánlani amihez nem kell olyan matek aminek 4-5-ös tanuló kell lennem gimiben?

és amit ugye jól fizetnek, mindenki ezt szeretné, hogy jól megfizessék:)


jan. 28. 22:59
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Hát orvosi területet leszamitva jórészt pedig a matekos tudást igénylő szakok azok amik jól fizetnek. A humán terület alul van fizetve sok esetben sajnos
jan. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Matek nem mindenhez kell, de ahhoz viszont kell, hogy tudj magyarul fogalmazni. Sajnos a kérdésedben nem ezt sugallod...

Mit akarsz akkor csinálni irodában? Mondjuk rendezvényszervezés?

jan. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szerintem tudok fogalmazni, sajnálom, ha te egyedül nem értetted meg amit leírtam:)

Nem magyarországon tanulok, románul tanulok, amióta román suliba kerültem ugye semmi magyart nem tanultam. Nem magyarázkodom, nem ez volt a kérdés hogy tudok-e fogalmazni vagy sem...

Azt lehet tudni milyen mateket kérnek az egyetemen? Például ha ügyintéző asszisztenst szeretnék végezni

jan. 29. 08:13
 4/10 A kérdező kommentje:
De akkor úgy vegyem, hogy például aki filológiát tanult, annak nem lehet jó állása mert nem jó matekes?
jan. 29. 08:17
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Kérdező!


Megértem, hogy külföldön tanultál, de egy valamit érts meg: az irodában dolgozni kell. Vagy kell logikai érzék, hova tovább, matek, vagy kell a megfelelő kommunikéció, szövegalkotói készség,, a választékos önkifejezés képessége.

(esetleg lehetsz lótifuti, aki semmit nem csinál, csak scannel, fénymásol, de gondolom, nem ez a cél)


Leírtad a kérdésben, hogy nem vagy jó a logikai tárgyakból, így ezek az irányvonalak kiesnek. A kérdésed tele van nyelvhelyességi hibákkal. Meg lehet érteni, de ha ez hivatalos levél most, körbe fognak röhögni, hogy ilyen fogalmazási készséggel abban a poziban vagy, amiben. A partnercégeket nem fogja érdekelni, hogy nem Magyarországon tanultál, ha csak a munkaadó céged nem külföldi (ízig-vérig).


A válaszban a magyar irodai tevékenységhez szükséges készségeket vettem alapul...


Marketing, számvitel, pénzügy, pályázat, HR, K+F kizárva. Újságírás, analízis kizárva.


Romániában mi a helyzet, nem tudom...

jan. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
akkor mégis mit tehetnék? Vegyük úgy, hogy semmibe se vagyok jó és nem viszem majd semmire? A továbbtanulásról mondjak le?
jan. 29. 08:28
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

2 út: képzed magad vagy leteszel az irodai munkáról, s leszel segédmunkás vagy fizikai munkás...

Én mondjuk egyáltalán nem tartom szégyennek a jó szakmunkát, sőt... talán többet is ér, mint az irodai.

jan. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
lány vagyok, nem fiú, megértem, hogy épitkezés stb... lányként nem hiszem, hogy épitkezésbe mennék szivesen vsgy hasonló helyre:))
jan. 29. 08:33
 9/10 A kérdező kommentje:
Ennyire súlyos a helyzetem, hogy már le is kell mondanom?
jan. 29. 08:33
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

Nem, de képezni szükséges magad...

Nem szűkítsd le a látómeződ... szakmunka lehet a hímzés, varrás, keramikus is pl.

De pl felszolgáló, barista és hostess is lehetsz

jan. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!