Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Villamosmérnök vagy mérnökinfó?

Villamosmérnök vagy mérnökinfó?

Figyelt kérdés
Van átfedés a kettő között, villamosmérnök el tud menni infós irányba, mérnökinformatikus viszont villamos irányba kevésbé.

febr. 6. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nekem eléggé úgy tűnik, hogy meg is válaszoltad a kérdésed.
febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Nincs miről beszélni.
febr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Igen
febr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha előre tudod hogy infón belül mit szeretnél csinálni pl: életcélod az, hogy te kiberbiztonsági mérnök / Cloud Engineer legyél akkor semmi értelme elvégezni a villamosmérnökit. Viszont ha fingod nincs hogy mit kezdj magaddal és nálad annyival beszűkül az informatika, hogy programozás akkor menj villamosmérnökire abban a hitben, hogy az szélesebbkörű tudást ad.
febr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Juj, de arrogáns. Köszi :D
febr. 6. 15:30
 6/9 IgaziÚriember ***** válasza:
100%

van átfedés a kettő között, ráadásul a beágy rendszerfejlesztés autóipari cégeknél ami köztudottan a leginkább alulfizetett fika terület épp azért nem vállalják szívesen se végzett mérnökinfósok se végzett hardcore villamosmérnökök.


IT-nak is számtalan olyan modern területe van, amihez hozzá nem tud szagolni egy villamosmérnök (hiába tanul programozást) és ez fordítva is igaz.


Elsősorban el kellene döntened, hogy milyen pozíciót akarsz betölteni diplomázást követően, mi az ami érdekel és ez alapján választani. Szerintem nézz végig 5 perces videókat, hogy mit csinál egy XY szakember és az alapján válaszd ki a szakot.

febr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Felre ne ertsetek nem azert hoztam az infot, hogy a villamosmernok ugyanannyira informatikai szakember, mint egy mernokinfos (plane h az egyetem nem feltetlen csinal beloled piackepes infost), hanem hogy a villamosmernok tovabbtudja magat kepezni infos szakiranyba, elhelyezkedhet infos pozicioban, mig forditva nem teljesen igaz.


Mernokinfo mellett szol, hogy mig a villamos 2 orara van a lakhelyemtol (levelezon leszek), addig a mernokinfo csak egy ora

febr. 6. 18:17
 8/9 anonim ***** válasza:

"villamosmernok tovabbtudja magat kepezni infos szakiranyba, elhelyezkedhet infos pozicioban, mig forditva nem teljesen igaz"


De fordítva is igaz, például ha embedded systems szakirányt választ a mérnökinfós.


Egyébként a villamosmérnöki szakon tanult programozás semmire nem jó az embedded developer pozíciókon kívül.


Teljesen más a két szak, nincs akkora hasonlóság mint gondolod, nem lesz backend web dev a villamosmérnökből, ahogyan energetikával sem fog foglalkozni egy mérnökinformatikus. Van egy nagyon pici átfedés a kettő között ami kb ki is merül a beágyazott rendszerekben. Ez a villamosmérnök magasztalás nem tudom honnan ered de elég unalmas már.

febr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De milyen szempontból kérdezed? Így semmi értelme a kérdésednek, ezért nem nagyon kaptál érdemi választ, mert nincs mire adni…
febr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!