Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány évesen kezdtétek el a...

Hány évesen kezdtétek el a főiskolát/egyetemet?

Figyelt kérdés

Én óvodában évvesztes voltam, és most gimiben 5 évfolyamosra járok, most 19 leszek, mire befejezem a gimit, addigra már 21 is elmúltam. Szeretnék továbbtanulni, de kicsit félek attól hogy mások egy-két évvel korábban kezdik, akik meg velem egykorúak, azok vagy buktak, vagy gyereket szültek vagy külföldön voltak, vagy egyéb iskolai dolog miatt. (Szóval vagy bukottnak fognak nézni vagy meg tanultabbnak). Már most is sokan azt kérdezgetik, hogy miért kell még két évet gimibe járnom. A rokonok mind azzal jönnek, hogy biztos buktam, csak anyámék titkolják :/ Apám meg, hogy régen ilyenkor már mindenki végzett a tanulmányaival. A volt osztálytársaim más suliban már idén ballagnak :(

Jó ötletnek tűnt erre az évfolyamra jönni, és nem is bántam meg, mert jó iskola és jó alapot ad, csak annyian mondják azt hogy "öreg vagyok" harmadikosnak, hogy ezt kezdem elhinni. Ti hogy álltok ezzel? Ki hány évesen kezdi/kezdte a főiskolát?


2010. okt. 24. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen kezdtem. Ne aggódj itt nem azt nézik ki hány éves, mert pl van olyan aki technikumot végzett, meg év vesztes is és 21-22 évesen kezdi el. Nekem van olyan csoporttársam, aki 26 volt, mikor elkezdte a suli és nem lógott ki a társaságból.
2010. okt. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 18 éves vagyok. Márciusba leszek 19 éves. Most kezdtem a főiskolás. Nagyon fölösleges ezen aggódnod! :) De tényleg! A szaktársaim 75%-a 20-21 éves. Ez tényleg így van. Kérdeztem így a korukat, meg most volt születésnap is és most töltik a 20-21 éves korukat. Szinte én vagyok a legfiatalabb a szaktársaim közül és én érzem magam kellemetlenül néha, hogy milyen kis fiatalka vagyok még. De nagyon rendesek. Nagyon jól kijövök mindegyikkel :) Emiatt nem fognak kiközösíteni ne aggódj. Ha kérdezik elmondod mi a helyzet. Fölösleges ezen aggódnod. Képzeld még van egy olyan szaktársam is, aki már vagy 30 körül van és ő is nappalis, tehát bejár minden előadásra és neki sem kellemetlen ahogy néztem, mert jól elvan a körülötte levőkkel. :) De még vannak jó néhányan, akik idősebbek. Tényleg ne aggódj! :)
2010. okt. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
*főiskolát
2010. okt. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Én 4 évet jártam óvodába, és ahogy te, én is 5 évfolyamos gimnáziumba jártam, 20 évesen kezdtem el a fősikolát. A mi évfolyamunkon többnyire korombeliek vannak, nagyon kevés a 18 éves... valakinek már van egy diplomája, alapból idősebb nálam, valakinek technikusi végzettsége van, de olyan is akad, nem egy, akik nyelvtagozatosak voltak középiskolában és ezért késtek 1-2 évet... Nagyon sok 20-as éveinek végén járó emberkével is találkoztam már, akik nem rég kezdték a főiskolát, ez már nem olyan közeg, ahol kigúnyolnának a korod miatt, senkinek semmi köze hozzá, hogy miért akkor kezded a sulit, amikor...

Egy előnyét már észrevettem annak hogy kicsit idősebb fejjel kerültem főiskolára... míg a 18 éves csoporttársak folyamatosan lógtak órákról, mert az esti bulik miatt nem bírtak felkelni (jópárat első pár hét után ki is húztak a listáról), addig mi, kicsit idősebbek éreztük az egésznek a súlyát, és ha azt mondják 5. héten, hogy következő félévben újra fel lehet venni a tárgyat, akkor nem intéztük volna el egy vállvonással... Természetesen ez is személyiség függő nyilván, de van olyan, aki abszolút nem érett még a fősulis/egyetemista életre. Huszon évesen már csak felfogja az ember, hogy rengeteg idő, és pénz megy pocsékba, ha nem kellő komolysággal áll a tanulmányaihoz.

2010. okt. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Én már jó rég kezdtem az egyetemet, 18 voltam (majdnem 19). Akkor ez volt a szokás, 18 évesen érettségi, utáni egyetem/fősuli. Most viszont egyre elterjedtebb, hogy középsuli után kezdenek magukkal valamit az emberek, gyereket szülnek, külföldre mennek, dolgoznak, stb, és csak egy-két évvel később kezdik az egyetemet. És milyen jól is teszik, van idejük kitalálni, mit is akarnak, 17-18 évesen, mikor jelentkezni kell, csomó embernek még igazából fogalma nincs, mihez is kezdjen magával.

Szóval ne aggódj, manapság nagyon sokan kezdik huszonévesen az egyetemet, és egyébként is ki nem sz@rja le, hogy mások mit gondolnak.

2010. okt. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Nekem van egy 68 éves csoporttársnőm a jogon. Első éves.
2010. okt. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
én 24 vagyok és gólya. ráadásul a szakom (matek) fele 23-25 között van. inkább csak előnye lesz, hogy pár évvel idősebb vagy. jól éld ki magad már a középsuli alatt (bulik, iszogatások...), hogy az egyetemre már kicsit "lenyugodott" állapotba kerülj. ez sokat fog érni, majd meglátod.
2010. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most már megnyugodtam :)
2010. okt. 24. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!