Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 4 nap alatt 20 tétel megtanulni?

4 nap alatt 20 tétel megtanulni?

Figyelt kérdés

4 nap múlva vizsgázom jogból és 20 tételt meg kell tanulnom.

Eddig sajnos nem volt egyáltalán lehetőségem elkezdeni munka miatt. (Főállásban dolgozom, ez egy plusz képzés munka mellett).

Most 4 napom maradt mind a 20 tételre. Kb 5 oldal mindegyik tétel, van közötte nagyon nehéz és vannak könnyebbek is. A tételsort kidolgozta valaki a képzésről, így kidolgozni már nem kell, "csak" megtanulni. A vizsga kedden lesz, a holnapi és hétfői napot kivettem nagy nehezen a tanulás miatt, szóval holnap kezdeném a tanulást.

Szóbeli lesz, szóval jó lenne nem beégni a bizottság előtt + eléggé izgulós típus vagyok.

Van valami tippetek hogy hogyan tudnám megoldani a helyzetet? Bármilyen tanács jól jönne. Illetve egyáltalán így külsősként láttok rá esélyt hogy sikerüljön? Muszáj lenne megcsinálnom, hogy időben végezzek, mert a többi tárgy is ott van még...



febr. 15. 18:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg lehet csinálni, ha ezek a napok valóban teljesen szabadok a tanulásra, de oda kell tenned magad. A következő 4 nap kemény lesz. Hajrá!
febr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
sima
febr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Reggel olvasd át az aznapi összes tételt, majd kezdd el megtanulni. Oszd be az időt, pl egy óra az előzetes olvasás, aztán kb 1 és negyed óra/tétel. Este még egy óra atolvasni amit napközben megtanultál. Ez így húzós kicsit, de gyakorlatilag egy munkanap. Következő nap ugyanez. Sok sikert!
febr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

hasonlóan,mint ahogy ide írtam neki

Írjál kéézel 7-8-10 gondolatjelből álló vázlatot. Lehetőleg a legtöbb hasznos dolog legyen benne, és lehetőleg összefüggések is, ha vannak.


Onnantól már csak azt a vázlatot tanuld.


Nagyon fontos,hogy kézzel írd, nehogy vmi elvonja a figyelmedet a témáról, akár az,hogy fénylik a monitor.


közben rögzül is,ahogy leírod kézzel.Géppel szerintem nem_olyan hatékony.



Definíciókat is írd át észszerűre, rövidre,tanulhatóra.



pl. alapmondat (fiktív) :



Az izébigyó fogalma: olyan mütymütty, amely az izék bigyózására, bizék izézésére használatos.



ezt ilyenre írd át:


izébigyó: mütymütty; izék bigyózására, bizék izézésére



És ennyi,kész.

febr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
*Annyi módosítással,hogy ha ilyen mennyiségű adat van,akkor elég 6-7 fontos dolgot is megjegyezni belőle. Lényeg, hogy minden tételhez tudjál hozzászólni, bármit is húzol.
febr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy meg lehet tanulni.


Én mindig beosztom ezeket úgy, hogy mondjuk 1 nap 5 tétel, ha hamarabb végzek, elkezdem a másik nap anyagát is. Délelőtt mindig ismétlem az előző napit.

febr. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Kapcsold ki a gépet, telefont, stb., és csak a vizsga után kapcsold vissza.
febr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Gondolom már a végefelé jársz, úgyhogy sok sikert hozzá!


Egyébként szerintem 4 nap alatt 20 tételt, 100 oldalt simán. Sőt, szerintem 2 nap alatt is meg lehet tanulni, ha odateszed magad, a maradék 2 nap meg megmarad az ismétlésre.

febr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
Azért attól is függ, hogy eltartja-e őt valaki, vagy mindenféle más dolga is van, mert nem raknak mindent a feneke alá...
febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Na, mi volt a vizsgán?
febr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!