Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Általános iskolai tanár...

Általános iskolai tanár oktatási módszerei ellen hogyan lehet panaszt tenni?

Figyelt kérdés

Folyamatosan lehülyézi a gyerekeket, azt sulykolja beléjük, hogy az egész osztály gyenge képességű. Számonkéréseknél egyáltalán nem világos, milyen anyagból lesz a számonkérés, hiába tanuljuk meg a gyerkőcökkel szó szerint a könyvet, teljes mást kérdez, hogy bebizonyítsa: senki nem tud semmit. Szórja az 1-2-3-asokat, a "kedvenc" gyereknek is max. 4-est ad.

Bután hangzik, de látszólag örömét leli abban, ha alázhatja a gyerekeket.


Hiába szólnak a szülők, hogy ezzel a gyerekek továbbtanulási esélyeit durván rontja, sem őt, sem az igazgatót nem érdekli a panasz.:(


Mit lehet tenni szerintetek? Hol lehet panaszt tenni ellene? Érdemes a tankerületnél próbálkozni, vagy ott úgysem foglalkoznak ilyesmivel? Egyszerűen csak szavazzunk lábbal, és vigyük át a gyerekeket másik suliba év végén? :(

Nagyon elkeserítő ez a helyzet.:(


Előre is köszi mindenkinek a válaszokat!



febr. 16. 11:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
57%

Én is együttérzésemről biztosítalak, mi ugyanebben a helyzetben voltunk a gyerekünkkel. Tapasztalat, hogy az ilyen tanár rengeteg kárt tud okozni a gyerek lelkében.

Nálunk több szülő is összefogott, és együtt nyújtottak be panaszt az igazgatónak, és a tankerületig jutott a dolog. Semmilyen érdemi következménye nem lett, az igazgató a tanár mellé állt, a tanár semmilyen elmarasztalást nem kapott. A panaszt tevő szülők voltak kénytelenek elvinni az iskolából a gyerekeiket. Az én gyerekem azonban az iskolaváltástól is félt, ezért nem akart elmenni, úgyhogy végül mi is, mint ennek a tanárnak sok diákja, a gyermekpszichiátrián kötöttünk ki.

A tanár ma is ott van. Ki kell venni onnan a gyereket, sajnos, nekünk legalábbis ez volt a tapasztalatunk. És milyen sok ilyen tanár van!

febr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy ez történt, kedves #11-es, borzasztó, hogy ez történt. :(( Köszönöm, hogy megosztottad tapasztalatodat!

Mielőbbi felépülést, lelki gyógyulást kívánunk a gyermekednek!

febr. 16. 16:10
 13/16 anonim ***** válasza:
Köszönöm.
febr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Örülj, hogy van tanár. Pár év múlva ez se lesz. Viheted a gyereked magániskolába, gyerekenként 2 millió forint / tanévért. A kérdésed is azt bizonyítja, hogy az oktatási rendszer is olyanná kezd válni mint az egészségügy. Az ingyenes oktatás az olyan, amit leírtál. Ha normálisat akarsz, fizesd meg.


A normálisabb tanárok már rég leléptek, maradt az ilyen, amit leírtál. Ez van, jobban meg kellett volna becsülni a tanárokat. De amikor egyrészt nincs megfizetve, másrészt meg hallgatja a szülő arrogáns okoskodását, aki jobban tudja nála, hogy kell tanítani, és a társadalomtól meg azt hallja, hogy ingyenélő a nyári szünet miatt, akkor egy idő után a normálisabbja abbahagyja, keres normális munkát, amiből nyugodtabban meg tud élni, ahol érzi, hogy megbecsülik. Aki marad, az tovább viseli az alázást, a lenézést, és frusztrált lesz, és a diákokon éli ki magát. Holott normális esetben az ilyen tanárt kilökné a rendszer, de ebben a mai helyzetben örül a fenntartó, hogy egyáltalán betölti valaki az állást...

febr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
7%

# 14. "Örülj, hogy van tanár."


Örülj te az ilyen tanárnak, és járasd te hozzá a gyerekedet. Aztán ha a gyereked kiugrik a tizedikről, akkor tapsolj is hozzá!

És milyen ingyenes oktatásról beszélsz? Szerinted az adókat mire fizetjük?

Annak meg, hogy egy tanár szadista módon a gyerekeken éli ki a frisztrációját, semmi köze sincs ahhoz, hogy mennyit keres. Ahhoz van köze, hogy aljas ember, és alkalmatlan mindenféle emberi kapcsolatra, nemhogy gyerekekkel, felnőttekkel is. És ne hisztizz már a tanárok fizetése miatt, amikor pedagógus rokonunk 900 ezret kap a mostani emeléssel.

febr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Egyrészt, nem tudom, hogy pontosan milyen a kérdésben szereplő tanár, a másik oldalra is kíváncsi lennék. Abból, hogy egy szülő valahogyan látja, nem következik, hogy a gyerekek le fognak ugrani miatta a tizedikről...


Pontosan ezért írtam inkább általánosságban a problémáról. Oké, problémás a tanár, de erre kell felkészülni, mert egyre több ilyen lesz. Ha nincs megbecsültségük, akkor elhagyják a pályát, és akik maradnak, azok problémások lesznek.


Én ennyit írtam, a személyeskedésről meg annyit, tapsolj te a te gyerekednek, ha leugrik valahonnan.


"Ahhoz van köze, hogy aljas ember, és alkalmatlan mindenféle emberi kapcsolatra"


Ez igaz. Viszont ha értelmezted volna, amit írtam, annak az a lényege, hogy egy normálisan megfizetett és megbecsült oktatási rendszer eleve kiszűri magából az ilyen személyiségű tanárokat, a jelen oktatási rendszerünk viszont úgy áll hozzá, hogy örülnek, ha valaki elvállalja a pozíciót. Ilyen értelemben a fizetéseknek (is) van közük ahhoz, hogy milyen minőségű a tanári gárda.


"És ne hisztizz már a tanárok fizetése miatt, amikor pedagógus rokonunk 900 ezret kap a mostani emeléssel."


Én nem hisztizek senki fizetése miatt, amit a kérdező leírt, az nem az én problémám. Olvasd vissza a te válaszodat, nekem ez a mérgelődő, személyeskedő hangnem azt sugallja, hogy ha valaki hisztizik itt, az te vagy...


A tanári fizetésről meg annyit, hogy aki elhiszi, hogy rendezve vannak a tanári bérek, az eléggé nem lát bele az oktatás helyzetébe.

febr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!