Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hová menjen továbbtanulni az,...

Hová menjen továbbtanulni az, aki általános iskolai tanár szeretne lenni? Milyen szakot érdemes/kell választani?

Figyelt kérdés

Olvastam már olyanokról, hogy,, osztatlan tanárképzés", tanfolyamok, egyebek, de sajnos ez nekem még elég zavaros.

Milyen végzettség szükséges ahhoz, hogy valakiből általános iskolai tanár lehessen? Merre érdemes továbbmenni, milyen szakot érdemes elvégezni?



2023. máj. 31. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

BTK - bölcsészettudományi kar

A szak attól függ, milyen tanár szeretnél lenni. Javaslom, hogy legalább 2 szak legyen, úgy kapósabb leszel.

2023. máj. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Az első hülyeségeket beszél.


Annyiban igaza van, hogy el kell döntened, hogy milyen tanár akarsz lenni. Illetve azt, hogy mit értesz "általános iskolai tanár" alatt; az alsós tanárt tanítónak hívják, és ők a tanítóképzésből kerülnek ki, míg a felsős tanárok a "rendes" tanárok. Kezdetben mindenki tanár ugyanott kezd, aztán menet közben dönt arról, hogy általános vagy középiskolai tanár szeretne lenni.


Sajnos egyszakos tanárképzés már nem létezik (illetve úgy létezik, hogy már alapszakos diplomával meg lehet csinálni 1 szakra, de nem ez a fő irány), hanem mindenképp 2 szakot kell választanod. A lehetséges párosításokat (a szakokat betűrend szerint felírva) megtalálod a jelentkezéskor a Felvi.hu oldalon.


A Felvin azt is megtalálod, hogy mely egyetemek/főiskolák indítanak tanári képzéseket és milyen párosításban.


Tanárképzés mára csak osztatlan formában található meg, ami azt jelenti, hogy 5 év után mesterdiplomát kapsz.

2023. máj. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Alsóban vagy felsőben szeretnél tanítani?
2023. jún. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 NTBS ***** válasza:
100%
Tanárképzés. Kérdés milyen szakpárt szeretnél.
2023. jún. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
Minek? Most őszintén. Nem látod mi van az országban? El fogod végezni a szakot utána meg úgysem leszel tanár, mert nem tudsz belőle normálisan megélni. De te tudod. Csak nem értem, miért adják még így is erre emberek a fejüket.
2023. jún. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én sem ajánlom (és nem azért, mert milyen állapotok vannak). A tanárképzés nem arról szól, hogy azt tanuld meg, ami a munkádhoz effektíve kelleni fog, hanem tanítanak egy rakás (ebből a szempontból) marhaságot is. Én belekezdtem a tanáriba, és, bár más okok miatt kellett félbeszakítanom a tanulmányaimat, egy rakás magas szintű matematikát is kellett tanulnunk, pedig én csak egy csóri középiskolai matektanár akartam lenni, és ezek miatt is döntöttem úgy, hogy nem folytatom. Inkább elmentem magánórákat adni, mert azokhoz értek, a diplomát meg egyik szülő sem kéri.
2023. jún. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Alsó tagozatra gondoltam, igen, úgy tűnik ezt elfelejtettem megemlíteni 😅 Köszönöm a válaszokat, eddig nem tudtam, hogy a tanárképzés és a tanítóképzés között mi a különbség :) Tisztul a dolog!

Megértem azokat is, akik nem ajánlják ezt a pályát, hiszen tényleg nehéz belőle megélni.

Ha valakinek van még tapasztalata vagy bármilyen információ, amivel okosodhatok, örömmel várom!! :)

2023. jún. 1. 16:42
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tanító szakra kell menned, nem tanárképzésbe.
2023. jún. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es, alapszakos diploma nem elég az egyszakos tanárnak, mesterszakos kell. Én is így lettem földrajztanár, hogy alapból geográfus vagyok (MSc) és ezt egészítettem ki egy földrajztanári képzéssel. Tantárgyfüggő egyébként, hogy mennyire kapós így az ember, de óraadóként vagy részállásba el tudok helyezkedni így is, de például történelemmel, magyarral, matematikával vagy nyelvvel teljes állásban is simán el tud helyezkedni valaki egyszakosként.

Ennek az is az előnye, hogy mellette tudsz más munkát is végezni, szóval pénzed is lesz.

2023. jún. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, a felvi.hu-n minden szükséges információ megtalálható. Nem akarok rosszindulatú lenni, de ha ott nem tudod megtalálni, vagy megtalálod, de értelmezni nem tudod, akkor nem való neked sem az egyetem, sem a tanítói pálya.
2023. jún. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!