Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rettegek a jövömtől. Mivel...

Rettegek a jövömtől. Mivel nyugtathatnám meg magam, ti is így vagytok ezekkel?

Figyelt kérdés
Rettegek, hogy szinte elrontom az éretségit és utána nem tudok fősulira menni mi lesz velem és akkor majd visszagonolok, hogy ebbe és ebbe a suliba kellet volna járnom, Egyszerűen rettegek a jövömtől. Még csak 10. es vagyok de úgy érzem mindennap, hogy pár nap és érettségi. Félek, hogy nem fogok tudni elhelyezkedni, és nem lesz normális életem a pénzügyek miatt.
2010. okt. 24. 19:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ezzel még ráérsz, bezzeg én most vagyok 12.-es és a négy évi anyagot kellene megtanulnom.
2010. okt. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ettől én is félek nagyon! Nem az elrontott érettségi miatt, hanem a pénzügyek miatt!! Mindenhol csak rosszat hallani a jövőről..
2010. okt. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak a helyedbe lehetnék, hogy még csak 10es vagy.

Ráérsz még ezen aggódni. :) Legyen egy cél a szemed előtt és tanulj, hogy elérd :)

Nekem későn jutott eszembe hogy orvosira szeretnék menni, ezért újra kell érettségiznem néhány tárgyból...

2010. okt. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16 évesen nem rettegned kéne, hanem boldogan élned az életedet, barátokkal, röhögve, bulizva. Valami versenyistálló iskolába jársz, ahol 200%-ot követelnek tőletek, otthon meg anyagi gondok vannak? Mert itt valaminek kell lennie a háttérben. Egy jó nagy szerelem, az kéne neked!
2010. okt. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
hát.. lehet szerelem kéne. nem ártana. Nem egy sima suliba járok. Csak tiszta szívemből gyűlölök odajárni. Csak arra gondolok, mi lesz ha már a szüleim nem lesznek, vagy nem lesz barátom akivel együtt élek majd. Mivan ha elhullanak mellőlem az emberek, a szeretteim és az összes lehetőség. bele sem merek gondolni a jövőre, mert remegni kezdeg az idegességtől.
2010. okt. 24. 20:25
 6/14 anonim ***** válasza:

Nyugi, gondolj a pozitív dolgokra. Én is 10.-es vagyok, és már a tanárok azért beszélnek az érettségiről meg ilyenek, de akkor is messze van még. Hidd el, szuperül fog majd sikerülni, és bejutsz oda, ahova akarsz.

Én is félek néha, ha rágondolok a jövőmre, mert mi van ha... De ezeket aztán kiverem a fejemből, inkább pozitívan gondolok a jövőre. Elképzelem, hogy az lesz a munkám, amit akarok, lesz egy szép családom stb.

Ha rossz a suli, ahova jársz, az baj. A társaság nagyon fontos, nem tudnál esetleg váltani, akár csak osztályt (van ismerősöm, aki 11.-ben váltott, és tök jól kijön a többiekkel)?

2010. okt. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tudnék, csak nekem nem engedik. Mármint egy bizonyos iskolába szereték menni. De azt nem engedik. a társaság ahol vagyok, utálom, az egész sulit.
2010. okt. 24. 20:52
 8/14 anonim ***** válasza:
A szüleid nem engedik? Miért, milyen suli az? Beszélj velük, nem maradhatsz boldogtalan. Legyél határozott, állj ki az érdekeidért. Csak van legalább egy barátod vagy családtag, akiben megbízol, aki mellédállna ebben!
2010. okt. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Barátom van. vele együtt harcolunk, hogy a családom megértse, hogy nekem oda kell járnom.
2010. okt. 24. 21:10
 10/14 A kérdező kommentje:
Szakközép iskola, és engem csak gimnáziumba engednek.
2010. okt. 24. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!