Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rettegek a jövömtől. Mivel...

Rettegek a jövömtől. Mivel nyugtathatnám meg magam, ti is így vagytok ezekkel?

Figyelt kérdés
Rettegek, hogy szinte elrontom az éretségit és utána nem tudok fősulira menni mi lesz velem és akkor majd visszagonolok, hogy ebbe és ebbe a suliba kellet volna járnom, Egyszerűen rettegek a jövömtől. Még csak 10. es vagyok de úgy érzem mindennap, hogy pár nap és érettségi. Félek, hogy nem fogok tudni elhelyezkedni, és nem lesz normális életem a pénzügyek miatt.
2010. okt. 24. 19:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
fogadd el, hogy meleg vagy!
2010. okt. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Pedig szekáld a szüleidet, nem akarhatják, hogy boldogtalan legyél! A szakközép ugyanolyan érettségit ad és ugyanúgy lehet továbbtanulni onnan. Szerintem a szüleid rádtelepedése okozza az egész lelki válságodat.
2010. okt. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
most erre milyen választ vársz? hogy hülye vagy? mert az vagy, ha ilyeneken parázol már most. az érettségit minden idióta lenyomja min 4esre, és a 80% tovább is tanul. de ha mégse sikerülne, akkor sincs semmi, csinálsz egy javítót és majd sikerül másodszor. örülj, hogy ez a legnagyobb bajod. most meg inkább a szórakozással törődj, parázni ráérsz később.
2010. okt. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű gyógymódot tudok, hogy megszüntethesd az állandó félelmed az érettségitől. Mert mi is az érettségi? Összegzése a tanulással töltött éveknek, az első komoly megmérettetés, a későbbi sorsod dőlhet el rajta. Ettől azonban nem félni kell, hanem felkészülni rá. Hogyan?

Minden nap, amikor végeztél a leckeírással, tanulással, tedd fel magadnak a kérdést: Eleget tettem azért, hogy nyugodtan alhassak, hogy ne kelljen tovább a rettegnem a sikertelen érettségi rémétől? Ha a válasz igen, akkor mehetsz aludni. Ha azonban úgy érzed, hogy a lelkiismereted azt súgja, többre is telne tőled ennyinél, akkor ülj vissza és foglalkozz még egy kicsit a tanulnivalóval. Minél többször válhat nyugodttá a lelkiismereted, annál kevésbé fogsz rettegni az érettségitől és az iskolai megmérettetéstől.

Várj még az iskolaváltással, előbb próbáld ki ezt a módszert. Reális, számodra elérhető célokat tűzz ki. Hidd el, az érettségi a legkisebb próbatétel annak, aki már túl van rajta... de amíg előtte állsz, addig csak a tudatos készüléssel tudod legyőzni. Mint utána mindent: a fősulit, az elhelyezkedést, a pénzügyi nehézségeket...

2010. okt. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!