Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a gyógyszerészeti?

Milyen a gyógyszerészeti?

Figyelt kérdés
Ezt lehet csak én gondolom így,de szerintem ott elsőbbséget élvez a kémia,a biológiánál.Tehát inkább a kémia van hangsúlyban.Mondom,ezt csak én gondolom így.

febr. 28. 09:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is, de ha bemész egy patikába, a patikus megmondja.
febr. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszerészeti képzés 5 éves, melyből 2 év alapozó, 3 év pedig már szakmai tárgyakkal telített. Abszolút hangsúlyos a kémia, első évben analitika kémia, szervetlen és általános kémia, másodévben szerves kémia és fizika kémia, harmad és negyedévben pedig gyógyszerész kémia van terítéken. Emellett vannak orvosi tárgycsoportok is, de ezeket nyilván nem olyan szinten oktatják, mint az általános orvosin. A gyógyszerészképzés célja, hogy átfogó tudást szerezz az emberi testről és a gyógyszermolekulák hatásmechanizmusát és működését össze tudd kapcsolni a sejtszintű működéssel.

Tévhit, hogy a patikában az összes dolgozó gyógyszerész, vannak asszisztensek é szakasszisztensek is.


Az egyetemen keményen elvárják a kémiát, ha esetleg tervben van a felvételi kapcsán akkor erre készülj! Elsajátítható az egyetemen is, nem kell pengének lenni gimnáziumi kémiából.

márc. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!