Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lennék tanár, de nincs pénzem...

Lennék tanár, de nincs pénzem tandíjra. iskolával nem lehet tanulmányi szerződést kötni rá?

Figyelt kérdés

nagy a tanárhiány.

nekem lenne kedvem tanítani, de nincs pénzem az egyetemi tandíjra.

felvettek magyar szakra, de nem tudtam elkezdeni, diákhitelt nem akarom felvenni, így is van adósságom.

szegény családból származok, nincs ki támogatson, már csak egyik szülőm él.


azt nem értem, ha ekkora tanárhiány van, miért nem ajánlanak fel az iskolák, hogy tanulmányi szerződést kötnek tanárszakos hallgatókkal, vagyis beszállnak a tandíjba, cserébe diploma után az ember ott marad tanítani.


márc. 6. 15:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Államilag támogatotton nincsen tandíj.
márc. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
már van diplomám, ami nem tanári, nincs több félévem ingyen.
márc. 6. 15:29
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Ha az iskolában dolgoznál menne a tanulmányi szerződést, külsősként felejtsd el
márc. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
A tanári képzések nem államilag támogatottak, hanem államilag finanszírozottak. Azaz ha már nincs állami féléved, vagy menet közben elfogyna, akkor is ingyenes, sőt ha van, akkor se ketyeg, megmarad.
márc. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
Diákhitel.
márc. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
4-es, ezt melyik pizsamádban álmodtad?
márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
#6 februárban mondta a TO amikor az elfogyott félévek miatt próbáltam volna fizetni, de erre hivatkoztak.
márc. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én tanárin vagyok, hát leszipkázzák rendesen a féléveket, ugyanúgy, mint más szakokon. Ha elvégzem, nem fogok tudni mást kitanulni, mert ezzel szinte már nem is marad.
márc. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

4;6# Nem lehet, hogy ez volt a te esetedben?:

"ha osztatlan képzésben a képzési idő meghaladja a tíz félévet, a támogatási idő legfeljebb tizennégy félév lehet"


forrás: [link]

márc. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

diákhitelt a megélhetés miatt már felvettem, és még mindig törlesztem.

teát ez nem járható út!


amit a kérdésemben kiírtam, az szerintem mindenki számára win-win helyzetet teremtene.


sokan azért nem tudnak tanulni, mert nincs pénzük tandíjra, de elhivatott tanárok lennének.


a tanárhiány nagy, de egy tanulmányi szerződésben pont az áll, h. a támogtásért cserébe x évig ott kell maradnia az illetőnek tanítani.

a diákok is jól járnának, ha nm a takarítónő vagy a karbantartó tanítaná őket.

márc. 7. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!