Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lennék tanár, de nincs pénzem...

Lennék tanár, de nincs pénzem tandíjra. iskolával nem lehet tanulmányi szerződést kötni rá?

Figyelt kérdés

nagy a tanárhiány.

nekem lenne kedvem tanítani, de nincs pénzem az egyetemi tandíjra.

felvettek magyar szakra, de nem tudtam elkezdeni, diákhitelt nem akarom felvenni, így is van adósságom.

szegény családból származok, nincs ki támogatson, már csak egyik szülőm él.


azt nem értem, ha ekkora tanárhiány van, miért nem ajánlanak fel az iskolák, hogy tanulmányi szerződést kötnek tanárszakos hallgatókkal, vagyis beszállnak a tandíjba, cserébe diploma után az ember ott marad tanítani.


márc. 6. 15:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
80%
Erre van az államilag támogatott dolog, hogy ha valaki tanár akar lenni, vagy bármi más, akkor azt fizetik neki. Az hogy te másra használtad el az ingyenes féléveidet, az a te egyéni problémád. Miért fizessen az iskola, amikor ingyen is lehet tanárnak tanulni. A másik hogy te egy dolgozó ember vagy, azaz nem másnak kéne téged támogatni.
márc. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

11


de egy lüke vagy!


nem, nem trudok áldozni tandíjra is, nem olyanok a körülményeim, örülök, ha a számlákat ki tudom fizetni.


másrészt így olyanok esnek el a lehetőségtől., akik lehet jó szakemberek lennének.


én magyar-törit szívesen elvégezném.

márc. 7. 14:44
 13/18 A kérdező kommentje:

11-es, csak szólok, h. Orbán fia is tanulmányi szerződéssel végezte el a katomai akadémiát Angliában.

pedig ő a kőgazdag miniszterelnök fia, és más fizette a tandíját.


én sehol nem vagyok hozzá képest, anyagilag nem tudom kigazdálkodni ezt, ahogy mondtam, szegény családból jövök, első generációs éreetlmiségi vagyok, senkire nem számíthatok anyagilag.


és ezt nem ingyér' kérném, hanem tanulmányi szerződés fejében, ez egy jogilag létező konstrukció.

márc. 7. 15:02
 14/18 anonim ***** válasza:
85%
Magyar-töriből Dunát lehet rekeszteni.
márc. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

14

tanárhiány van, én ezt tudnám elvégezni. pont.

márc. 8. 13:33
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"tanárhiány van, én ezt tudnám elvégezni. pont."


Neked komolyan nehezedre esik felfogni, hogy a "tanárhiány" kifejezés nem azt jelenti, hogy minden szakosból hiány van? Magyar szakból annyira nincs kevés tanár, történelem szakosból pedig kifejezetten sok van.


Biológia szak, kémia, informatika, matematika, nyelv szakok stb. - ezek azok, amik igazán keresettek. Ha ezek közül valamelyikkel besétálsz egy iskolába, ki sem eresztenek onnan. De ha töri-magyarral sétálsz be, legyintenek egyet.


Egyébként meg, ha ilyen terveid vannak, hogy finanszírozzák a képzésedet, azt nem az iskolával kell egyeztetni, hanem a fenntartóval. Egy iskola a költségvetési dolgokba nem igazán tud beleszólni, abból gazdálkodik, amit a fenntartója nyújt számára. Régebben voltak ilyen programok, én egyházi iskolába jártam, és emlékszem arra, hogy bizonyos diákokat felkarolt valamelyik egyházi szervezet és finanszírozta (vagy legalábbis részt vett a finanszírozásában) az egyetemi képzését, cserébe szerződés alapján a diák kötelezte magát, hogy az egyház fenntartása alá eső iskolában fog tanítani. De más hasonló példákat is lehet mondani. Hogy most milyen lehetőségek vannak, azt nem tudom, mindenesetre ha nekem ilyen tervem lenne, tuti, hogy valamilyen reál szakkal próbálkoznék.

márc. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

16


igenis van hiány az általam említett szakokon is, a lakóhelyemen lévő suliban például ezeket a szakpárokat is keresik.

márc. 8. 18:01
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy valamiből rendszerszinten hiány van, és az, hogy egy adott iskolában keresnek olyan szakpárral tanárt, az nem ugyanaz...
márc. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!