Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozatban, szövegközi...

Szakdolgozatban, szövegközi hivatkozásban ezt most hogyan hivatkozzam le?

Figyelt kérdés
[link]

#szakdolgozat #Szövegközi hivatkozás
márc. 19. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

(Nem tudom megnyitni a linket, úgyhogy általánosságban írok.)

A honlapokat is úgy kell lehivatkozni, hogy nem csak linket raksz be, hanem odaírod az oldal nevét, a cikk írójának a nevét, és egy évszámot. Ha nincs ott író/szerkesztő és évszám, akkor alapból nem érdemes hivatkozni rá, mert nem biztos, hogy valósak az adatok.

Egyébként én hivatkoztam már úgy weblapra, hogy nem volt a szövegnél konkrét író, viszont az oldalnak egységesen megvan a szerkesztője (ilyen “Copyright” fülnél), és azt a dátumot írtam hozzá, amit a “last updated”-nél írtak. (Viszont ez egy teljesen biztosan hiteles forrás volt.) Ilyenkor szövegközben is a megadott nevet és évszámot kell beírni.

Ha viszont csak úgy random találtál egy cikket a neten, azt ne hivatkozd le, mert a szakdolgozatnak pont az a lényege, hogy hiteles tudományos forrásokra építkezel.

márc. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1# "Ha nincs ott író/szerkesztő és évszám, akkor alapból nem érdemes hivatkozni rá, mert nem biztos, hogy valósak az adatok."

Kormány által üzemeltetett oldal, szóval valós.


Kérdező#

Én úgy hivatkoznám le, hogy "Mikroműanyagok a környezetünkben cikk ( [link] Letöltve: 2024.03.20)

márc. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) de így az irodalomjegyzékbe kell, nem? Mert, én konkrétan a szövegközi forrásmegjelölésként nem tudom, h tüntessem fel. Pl. Blablabla (Macska,2023). A macska helyére magát az NNGYK-t vagy az általuk " kiadott" egészségvonalat tüntessem fel.
márc. 20. 08:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az impressziumnál írja, hogy "Az egeszsegvonal.gov.hu oldalt az NNK szerkeszti.", így mindenképp őket írnám szövegközi forrásmegjelölésnél, nem magát az Egészségvonalat.
márc. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:))
márc. 20. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!