Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha érettségin megtagadnék egy...

Ha érettségin megtagadnék egy tételt amit kihúzok, mert felháborítónak tartom, akkor a következő alkalommal fizetni kell az érettségiért?

Figyelt kérdés
Tehát, ha kihúznám például Varró Danit, és megtagadnám, hogy beszéljek róla azon az alapon, hogy felháborítónak tartom, hogy ma ilyen emberek is költőnek nevezik magukat, és a művészet védelme érdekében nem vagyok hajlandó róla beszélni.
márc. 26. 11:10
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Ilyen magabiztossággal:


[link]

márc. 26. 11:14
 2/26 A kérdező kommentje:

Vagy lehet esetleg alkudozni, hogy ha nem kell arról beszélnem, ami sérti a világlátásomat, akkor cserébe beszélek 2 tételről?

Nekem nem okoz gondot, mivel elég jó eszem van.

márc. 26. 11:18
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyszerű...

Párhuzamba állítod egy másik költővel és úgy beszélsz róla, rendesen elmondod a véleményed, hogy szerinted ez mennyire pocsék és ismerteted a másik költőt. Így ha úgy van lehet jobb jegyed, mégis beszéltél róla és nem pozitív véleménnyel, viszont egy másik költő ismerete segít a jobb jegy elérésében.

márc. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

#3


Woow. Erre nem gondoltam!

Köszönöm a tippet!

Ez jó technika.

márc. 26. 11:25
 5/26 anonim ***** válasza:
89%

Történelem-érettségin visszaadod a második világháborút, mert te pacifista vagy? Vagy a marathoni csatát? Kun Béla nevét ki sem ejted, mert felakasztatta a dédnagyapádat a vörösterror idején?


Ez nem így működik, kisbarátom!


Az érettségi szól egyrészt a tárgyi tudásról, másrészt helye van a véleménynek, értékítéletnek - amíg az megalapozott, érvekkel alátámaszott, és túlmutat a "nekem nem tetszik" színvonalon.


Harmadrészt pedig az "érettségbe" beletartozik az is, hogy 18 éves korodra kinősz az ilyen 13-évesekre jellemző szent felháborodásból. A Nagybetűs MŰVÉSZET köszöni szépen, nincs rád, meg az érettségin kivágott karakán harcimonológodra.


Tanuld csak Varró Danit! Is.

márc. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Varró... huhh.

Az ő versei annyira habkönnyűek, annyira egyszerűek, hogy ilyen stílusú verseket bármelyik irodalom iránt érdeklődő introvertált, tindézser lány naplójában találsz, mert ezeket a verseket bárki meg tudja írni. Ezért ez nem művészet.


Tudod olyan dolog ez, hogy a modern népszerű, magyar ponyva regényeket (nevet inkább nem mondok) bármelyik, az irodalomban picit jártasabb magyar ember meg tudja írni. Szókincs, karakterek kidolgozottsága, történetvezetés... Semmi nehéz nincs benne.

Ellenben a Harry Pottert egyetlen magyar ember, sőt, az egész világon egyetlen ember sem tudta volna megírni J.K. Rowling-on kívül! Éppen ezért, az valódi művészet.

márc. 26. 11:48
 7/26 anonim ***** válasza:
84%

Hát... Oltári HP fan vagyok, frankón, de a művészettől az messze van, Rowlingnak a rendszerek felépítésében van oltári nagy tehetsége, ez a többi meséjében is megfigyelhető. Plusz bele tudja élni magát bármilyen beteg elmébe, ami meg ijesztő, lásd Strike. De imádom. :D

Varró Dani ellenben tök jó ironikus meglátásokat eszközöl gyerekversek álcája alatt. Szerintem ez inkább művészet. Szerintem ne menj ebbe bele, mert csak meghúznak, nem elég megalapozott az érvelésed.

márc. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Ha lehetőséget biztosítanak rá, akár egy 20 oldalas tanulmányt is képes vagyok írni, amelyben igazolom, hogy Varró Dani nem művész. Ízekre szedem a verseit, és szavanként cáfolom meg.
márc. 26. 12:12
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
A te dolgod. De nem lenne egyszerűbb elsőre átmenni az érettségin, mint önérzeteskedni?
márc. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Egyszerűbb lenne, viszont nem komálom azt, amikor elém állítanak valakit, és elvárják, hogy ugyanolyan stílusban beszéljek róla, mint azokról, akik valóban elértek valamit.


Már lassan ott fogunk tartani, hogy Lil G x Nemazalány is olyan stílusban kell elemeznem, mint Bartók Bélát.

márc. 26. 12:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!